Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page

Časovku na Švýcarsku vyhrál Küng, celkově pak Richie Porte

Poslední velký přípravný závod před Tour de France, Okolo Švývarska ovládla stáj BMC. Poslední etapu, individuální časovku vyhrál domácí Stefan Küng, celkově pak zvítězil Australan Richie Porte, oba z BMC.

17.06.2018 / 17:55

Richie Porte vyhrál Okolo Švýcarska

Před poslední etapou, individuální časovkou v Bellinzoně na 34 km držel Richie Porte na druhého Naira Quintanu násko 17 sekund a na třetího Wilco Keldermana 52 vteřin. Časovku vyhrál domácí jezdec z BMC Stefan Küng, který zvládl 34 km za 39:44, s průměrem 51,3 km/h. Druhý byl Dán Soren Kragh Andersen ze Sunwebu a třetí Tejay van Garderen, stájojvý kolega Künga.

Vítěz časovky Stefan Küng

Z favoritů zvládl časovku překvapivě Jacob Fuglsang z Astany, který dojel osmý. Porte skončil 13., překvapivě nezajel Kelderman, který 27. se ztrátou 1:33. Nairo Quintana dojel 38. se ztrátou 1:39 a skončil tak třetí za Portem a Fuglsangem. Časovkou si do desítky pomohli ještě Ulissi a Vichot.