Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...

BMC vyhrál týmovou časovku a Dennis zase sebral dres lídra Eneco Tour Saganovi

Pátou etapou nizozemského etapového závodu Eneco Tour byla týmová časovka. Dle papírových předpokladů ji vyhrál americký tým BMC a její lídr Rohan Dennis si vzal zpět bílý dres lídra závodu. Druhý byl Etixx - Quick Step se Zdeňkem Štybarem a třetí Lotton-NL Jumbo. Saganův Tinkoff dojel až osmý.

23.09.2016 / 17:06

BMC vyhrál na Eneco Tour týmovou časovku

Týmová časovka se jela na Eneco Tour na 20,9 km ve městě Sittard. Z prvních startujících týmů překvapilo italské Lampre-Merida, které se chvíli usadilo na čele s časem 24:32 a průměrem 51,114 km/h. Italy překonal až americký Trek Segafredo, který ale 15. místem spíše zklamal. Dalším překvapením a  zklamáním byl výkon australského týmu Orica - BikeExchange, který zajel až 14. čas se ztrátou 1:11 na vítězný BMC. V závěru měl technické potíže Dán Juul-Jensen a Orica tak dojížděla jen ve čtyřech. Team Sky startoval bez ve čtvrtek odstoupivšího Kiryenky, v průběhu etapy nestačili Fenn a Nodrhaug a bylo jasné, že Sky na nejlepší místa pomýšlet nebude. Skončil 9. časem 23:49. Do vedení se před tím, než vyjeli favorité dostalo belgické Lotto Soudal časem 23:40.

Etixx - Quick Step v cíli týmové časovky Eneco Tour

Dalším příjemným překvapením byl pak výkona švýcarského IAM Cycling, který dojel v čase 23:37 pátý. Do cíle pak dorazila pětice Etixxu, včetně našeho Zdeňka Štybara, v čase 23:17 a bylo jasné, že to bude čas podiový. Za ním skončil Movistar, Astana i Lotto-NL Jumbo. Překonal jej až dle očekávání BMC, časem 23:11 posunul do čela Rohana Dennise, protože Tinkoff podle předpokladů ztratil (8. místo a ztráta 34 sekund), odsunul Petera Sagana z první na celkové 4. místo se ztrátou 27 sekund na australského lídra závodu.