Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page

Žralok Nibali poprvé kousal. Froome ztratil i na Quintanu, ale pořád vede s náskokem

Až v 19. etapě Le Tour de France ukázal Chris Froome z Team Sky slabší místo. Nestačil na atak Vincenza Nibaliho a následně i Naira Quintany, ale pořád drží dostatečný náskok před posledními dvěma etapami.

24.07.2015 / 18:30

Vincenzo Nibali vyhrál 19. etapu Tour

Devatenáctá etapa Tour z Saint Jeanne de Maurienne do La Toussuire měřila sice jen 138 kilometrů, ale zato měla čtyři těžká stoupání a tři náročné sjezdy. Čekalo se, že se bude útočit od začátku etapy, a to se potvrdilo. První atak vyvolal boj o dres nejlepšího vrchaře, Joaquím Rodriguez sice vyhrál první vrchařskou prémii, ale bylo to od něj v etapě vše. Mezitím zkusil první atak Nibali, tentokráte to ještě nevyšlo.

Spolu s lídry se vepředu drželo asi 25 cyklistů, rozhodující atak přišel 57 kilometrů před cílem. Nibali nastoupil a Froome měl při snaze o akceleraci defekt, a tak Italovi nebránilo nic, aby ujel. Otázkou je, jestli Nibali atakoval s vědomím Froomových potíží, pak je jeho vítězství degradováno. To už byl před ním Pierre Rolland z Europcaru, který byl na vrcholu Col de la Croix ještě před Nibalim, ale pak jej Žralok z Messiny pozřel a uháněl vstříc vítězství. 6 km před cílem odpadl poslední domestik Frooma Wout Poels, už před tím nestačil Thomas a v tu chvíli atakoval Quintana. Froome držel přijatelnou ztrátu, která byla nakonec v cíli 1:14 na Nibaliho a 30 vteřin na Quintanu. Z desítky tedy vypadl Geraint Thomas, Nibali se posunul na 4. místo se ztrátou 1:19 na 3. Valverdeho. Z  našich dojel nejlépe Roman Kreuziger, na 17. místě a 17. je i celkově. Leopold König dojel. v etapě na 64. místě.

Další boj o celkové pořadí čeká na cyklisti v sobotu, kdy se jede na legendární Alpe d´Huez. Etapu můžete sledovat prostřednictvím online přenosu.