Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page

Vojtěch Řepa bezkonkurenční na Okolo Malopolska

Závod Tour of Malopolska ovládl Vojtěch Řepa. Skvělý týmový výkon cyklistů Topforex Lapierre ve všech čtyřech etapách mu dodal komfort a sebevědomí, které zužitkoval v nedělní královské etapě, ve které v elitní kategorii dojel druhý. To znamenalo celkové vítězství v kategorii Elite.

21.09.2020 / 6:36

Vojta Řepa na podiu Okolo Malopolska. Jak vítěz

Fazonu cyklisté Topforex Lapierre ukázali hned ve čtvrtečním prologu, který měl podobu časovky dlouhé 1,3 kilometru do vrchu, kdy Řepa dojel na 4. místě v kategorii Elite. Ztratil tři vteřiny na vítěze první etapy Piotra Brozyny z Voster ATS. V kategorii U23 se stal lídrem, zdatně mu sekundovali jeho týmoví kolegové František Honsa s Jakubem Boučkem, kteří dojeli na 7. a 8. místě.

První etapa znamenala pro jezdce zdolat 122 km dlouhou kopcovitou trasu se třemi vrchařskými prémiemi situovanými do posledních 30 km. Týmové vedení Topforex Lapierre po výsledcích prologu rozhodlo, že se pojede na Vojtěcha Řepu s podporou týmových parťáků Foltána, Klaboucha a Ťoupalíka. Závod se rozhodl v posledních 5 kilometrech, kdy po ataku průběžně prvního Brozyny nastoupil Aniolkowski (CCC Development) a dojel si před ním a Stachowiakem pro etapové vítězství. Za polskou trojicí dojel čtvrtý Vojta Řepa, čímž si pojistil i první místo v klasifikaci kategorie U23. Třetí a čtvrtý za ním dojeli Honsa s Boučkem, a i díky jejich výkonům se Topforex Lapierre vyhoupnul v klasifikaci týmů na třetí místo.

Sportovní ředitel týmu Topforex Lapierre Petr Kaltofen neskrýval spokojenost a pokorně zmínil ambice: „Samozřejmě bychom byli rádi za stupně vítězů, ale jsme hodně spokojeni. Máme v úmyslu zabojovat o celkové pódium.“

Třetí, sobotní, etapa na průběžném pořadí nic neměnila. Rozhodl ji tříčlenný únik, který si vypracoval náskok až tři a půl minuty. Petr Klabouch se sice pokusil o atak ujeté skupiny, ale byl po 25kilometrech dojet. Vyhrál Nor Abrahamsen z Uno-X před Budzinksim (Wibatech Merx 7R) a Zuberem (Mazowsze Serce Polski).

Vojtěch Řepá vítězem závodu Okolo Malopolska

Cílem mladíků Topforex Lapierre v nedělní královské etapě bylo zejména kontrolovat průběh závodu, aby nedojel nikdo ze závodníků z pořadí. Výbornou práci odvedli Petr Klabouch s Adamem Foltánem, kteří tento úkol splnili na výbornou. Do posledního 10kilometrového stoupání tak v popředí vjížděla dvojice závodníků s náskokem necelých 2 minut, ale bylo evidentní, že budou dostiženi.

Pozici pro Vojtu Řepu hlídali zbylí tři jezdci týmu, Jakub Bouček, Jakub Ťoupalik a František Honsa. Všemi nástrahami provedli Vojtu bez zaváhání, a tak mohl najíždět do závěrečného stoupání v popředí pelotonu, čehož bez zaváhání využil. Královskou etapu Tour of Malopolska dokončil na 2. místě a stal se celkovým vítězem.