Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...

Větrnou hru Quick-Stepu zúročil v Cagliari Kolumbijec Gaviria a sebral růžový dres Greipelovi

Poslední etapa Giro d´Italia na Sardinii měla opět končit závěrečným spurtem balíku. Vše tomu nasvědčovalo, než 8 km před cílem na větru nadělil peloton Quick-Step Floors a Fernando Gaviria se radoval z prvního triumfu na Giru. Díky bonifikaci navíc oblékl maglia rosu.

07.05.2017 / 17:27

Šťastný Fernando Gaviria...

Třetí etapa Gira z Tortoli do Cagliari měřila "jen" 148 km a měla být jasně ložená závěrečným spurtem balíku. Tradiční únik opět balík včas sjel, zase byly vidět CCC, tentokrát byl vepředu Jan Tratnik. Vše vypadalo na závěrečný spurt pelotonu, ale 8 km před cílem rozehrál Quick-Step parádní větrnou hru, kterou díky motoru Boba Jungelse dotáhl do cíle. V malé skupince 10 lidí byl i André Greipel, ale měl technické potíže a nedokázal se už do první skupinky včas vrátit.

V závěru se osekaný balík dokázal dostat už jen na 13 sekund. Quick-Step využil početní převahy, Haase spacifikoval Richeze a pak už startoval Gaviria, kterého nemohl dohnat ani druhý Rudiger Selig z Bory, ani třetí Giacomo Nizzolo z Treku, kterého zkušeně zavřel Richeze. Bob Jungels získal cenné vteřinky na favority, Gaviria jde do růžového. Ztráty dne? Mimo celkové pořadí je třeba Rohan Dennis, který chytil přes pět minut. Přes minutu dostal i náš Jan Hirt, který dojel na 82. místě. Jan Bárta byl 110. a Michal Schlegel 181., ten přijel až s Dennisem.