Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page

Vacek vyhrál mezinárodní závod Trofeo Loano a připravuje se na Závod míru

Karel Vacek poprvé v letošním roce zvítězil v prestižní italské klasice Trofeo Citta di Loano. Český junior dokončil náročný závod zařazený do 1. kategorie UCI sám s velkým náskokem a před dalším ročníkem Závodu míru juniorů má skvělou formu.

18.04.2018 / 20:35

Karel Vacek

Trofeo Citta di Loano byl prvním velkým závodem v Itálii se silnou mezinárodní konkurencí. 46. ročník měřil 127 kilometrů a pro Vacka byl prvním vážnějším testem výkonnosti v letošním roce. Po druhém místě v jiném italském závodě v Cantù chtěl jedině vítězství a to se podařilo.

„Byl to hodně těžký závod. Konkurence byla velká a foukal silný vítr. Pod poslední kopec závodu přijel s náskokem půl minuty Rus Lev Gonov, ale po 500 metrech jsme ho dojeli a já zaútočil. Po dalších asi 700 metrech jsem jel na čele sám a 7 kilometrů dlouhé stoupání. Bylo to těžké, posledních 2 a půl kilometru silně foukalo, ale na vrchařskou prémii jsem dojel s náskokem přes jednu minutu.“, řekl k rozhodujícímu okamžiku závodu Karel Vacek.

Do cíle dorazil sám s pohodlným náskokem 29 sekund před Italem Antoniem Tiberim. 1 minutu a 11 sekund ztratila další skupina, kterou přivedl další Ital Martin Marcelussi. „Z kopce jsem jel opatrně, protože hodně foukalo a sjezd jsem neznal, ale stejně jsem si dojel s půlminutovým náskokem pro vítězství.“

Další opravdu významnou mezinárodní akcí bude prestižní etapák Závod míru juniorů v českém Terezíně. Ten se jede už od 3. do 6. května. Pro Vacka je to jeden z vrcholů sezóny, loni vyhrál královskou etapu a skončil celkově čtvrtý. Letos cílí na celkové vítězství. Závod míru v posledních letech vyhrály současné hvězdy profesionální cyklistiky, jako jsou Michal Kwiatkowski (Sky), Tanel Kangert (Astana), Mads Pedersen (Trek-Segafredo), Magnus Cort Nielsen (Astana) a ještě dříve zde uspěl i legendární Fabian Cancellara.

„Forma je před Závodem míru juniorů velmi dobrá.“, říká spokojený Vacek, který by tak mohl navázat na posledního českého vítěze Martina Hačeckého z roku 2006.

Zdroj fotografie: Josef Vaishar/cycling.photography