Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page

V Quimperu vyhrál etapu opět Peter Sagan

Pátou etapu Tour de France z Lorientu do Quimperu vyhrál Peter Sagan, který ve spurtu do kopce dokázal opět porazit Sonnyho Colbrelliho. Třetí dojel Philippe Gilbert. Žlutý dres dokázal před borci z Quck-Stepu udržet van Avermaet

11.07.2018 / 17:31

Únik 5. etapy TdF

Už před etapou odstoupil mladý Belgičan Tiesj Benoot z Lotto Soudal, který ve 4. etapě spadl. Na osmém kilometru 204,5 km dlouhé etapy ujela sedmička cyklistů Elie Gesbert (Fortuneo-Samsic), Julien Vermote (Dimension Data), Jasper De Buyst (Lotto-Soudal), Lilian Calmejane and Sylvain Chavanel (Direct Energie), Tom Skujins (Trek-Segafredo) a Nicolas Edet (Cofidis). Ze sedmičky statečných pak vydrželi dva Calmejane a Skujins, kteří 12,6 km držel už jen 17 sekund.

Calmejane a Skujins

A byla tu bonusová prémie. Julian Alaphilippe si dojel pro prémiové tři vteřiny, když dokázal přespurtovat Calmejana i van Avermaeta, takžev celkovém pořadí získal na žlutého borce jednu vteřinu, protože i Belgičan si připsal dvě bonusové vteřiny. Třetí bral Calmejane. 10 km před cílem za to vzal další borec Direct Energie Estonec Rein Taaramäe. Na čelo šel Team Sky a náskok byl 6 km před cílem pryč. Britský tým jel ostré tempo.

700 metrů atakoval Gilbert, reagoval van Avermaet, ale nakonec se rozhodlo mezi Sagenem a Colbrellim a Peter Sagan vybojoval další vítězství na Tour de France. Žlutý dres udržel Greg van Avermaet.