Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


V pondělí startuje Okolo Katalánska

Loni se Okolo Katalánska nejelo, kvůli covidové pandemii, letos se jubilejní 100. roční závodu uskuteční. O vítězství se v sedmi etapách utkají borci jako Carapaz, Almeida, Sagan, Carthy, Quintana, Porte, Mas či S. a A. Yatesové. Na startu by mělo být i české kvarteto Černý, Hirt, K.Vacek a Kreuziger.

20.03.2021 / 7:10

Mapa Okolo Katalánska

 

Pořadatelé trasu závodu obměnili. Po 14 letech zase bude mít individuální časovku. K dispozici budou dvě horské etapy a sekce pro úniky nebo sprintové dojezdy. Už první etapa nebude snadná. Start a cíl v Callele a na 178,5 km dvě těžká stoupání, a poslední 3 km dlouhý výšlap ještě 17 km před cílem.

 

časovka_Volta Catalunya

Po celkem rovinaté a 18,5 km douhé časovce následuje dlouhá (203 km), horská etapa s dojezdem na horu Vallter ve výšce 2 125 m. Zadáno pro vrchaře. Čtvrtá etapa má jen "166" km, ale zato tři těžké horské vrcholy, všechny ve výšce okolo 1 700 - 1800 m a cílový Port Ainé v 1 955 m.

 

Čtvrtá etapa Okolo Katalánska

 

Pátá etapa začíná v La Pobla de Segur a končí v Manresě se zvláštním úsekem na konci trasy: horou Montserrat, po které následuje sjezd asi 15 km do cíle.

Barcelona

 

Šestá etapa symbolizuje letošní Katalánsko. Jezdci odstartují den v Tarragoně, na trase nejsou sice velké kopce jako v předchozích etapách, ale zato neustále sjezdy a výjezdy menší kopců. Závěr, to už je tradičně Barcelona, ​​a zejména hora Montjuïc. Peloton bude v závěru čelit šesti stoupáním v Montjuïc.

Okolo Katalánska

 

Kdo bude bojovat o celkový triumf? Na startu jsou Carapaz, bratři Yatesové, Almeida, Porte, Hindley, Mas, Kelderman, Carthy, Valverde, Kuss, Kruijswijk, Masnada, G. Bennett, Cháves, N. Quintana, Uran, Haig, G. Thomas, Soler, Woods, D. Martin, Froome, Mc Nulty a De la Cruz. Jedou i naši Hirt, Černý, K. Vacek a Kreuziger.

 

Josef Černý

 

V časovce to bude souboj mezi Dennisem, Cavagnou, Almeidou, Thomasem, De Gendtem, snad se přidá i náš Josef Černý.

 

Hirschi_UAE

 

V klasikářských dojezdech budou bojovat o vítězství v etapách Hirschi, Impey, Woods, D. Martin, Valverde, Sagan, Gallopin, De Gendt, Kämna, Mohorič, L.L. Sánchez, Brambilla, Ciccone nebo Roche. Spurterské dojezdy asi moc nečekejme, kdyby ano, jsou tu Sagan, Venturini, Kanter či Minali.

Zdroj fotografie: www.voltacatalunya.cat