Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page

V Barceloně vyhrál Simon Yates, celkově pak Valverde

Závod Okolo Katalánska vyhrál celkově domácí borec Alejandro Valverde před kolegou z Movistaru Nairem Quintanou a Pierrem Latourem z AG2R. Nešťastně skončil závod pro Kolumbijce Bernala ze Sky. Jan Hirt skončil 25.

25.03.2018 / 14:42

Simon Yates vyhrál v Barceloně

Před poslední etapou Okolo Katalánska vedl Valverde o 16 sekund před Bernalem a 26 před N. Quintanou. Poslední etapa Katalánska se tradičně jezdí v Barceloně, kde jezdci v závěru jedou 8x okruh se stoupáním na Montjuic, a podle očekávání to byl boj až do posledních metrů.

Alejandro Valverde vyhrál Katalánsko 2018

Závod svými nástup dělal Matej Mohorič z Bahrain Merida, byl snad ve všech únicích, ataky zkoušel i Valverde. Výbornou práci pro něj odváděl Marc Soler, který vyprovokoval i rozhodující moment etapy, když Verona dovezl k Solerovi Simona Yatese a ten v posledním okruhu odjel i Solerovi. Poslední okruh byl osudný pro Bernala ze Sky, kterého na mokré silnici srazil v pádu Rojas a pro Bernala přijela sanitka. Ve spurtu hlavní skupiny pak dojel třetí Pierre Latour, který díky bonusovým vteřinám udržel celkové třetí místo před Simonem Yatesem. Druhý byl celkově Quintana a první, podle očekávání, domácí Katalánský král Alejandro 1. Český borec Jan Hirt z Astany skoničl 25.celkově. Daniel Turek z Israel Cycling Academy odstoupil ze závodu po 6. etapě.

Mucha rabia por irme al suelo en los últimos kilómetros, había algo de aceite en la carretera y me fue imposible controlar la bici . Mis disculpas a @Eganbernal