Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page

Týmovou časovku ve Frýdku vyhrál Cannondale. Vede Nizozemec Sebastian Langeveld

Nástrahy boje proti chronometru zvládli v úvodní etapě letošního ročníku Czech Cycling Tour ve Frýdku-Místku nejlépe cyklisté americké stáje Cannondale-Drapac Pro Cycling Teamu, kteří zvítězili před polským CCC Sprandi Polkowice a českou farmou Etixxu Klein Constantia. Vedoucím mužem závodu je Nizozemec Sebastian Langeveld.

11.08.2016 / 18:46

Vítězný Cannondale

Ve Frýdku-Místku se jela týmová časovka na 17,3 km, nebyla to úplně rovina, cyklisté nastoupali 264 metrů. Nástrahy trati nejlépe zvládli borci z amerického týmu Cannondale-Drapac Pro Cycling Team, kteří dojeli do cíle v čase 20:05 v rychlostním průměru 51,69 km/h. V cíli byl první Nizozemec Sebastian Langeveld, který je v růžovém. Spolu s ním dojeli ve vítězném čase ještě Langeveld, Wippert, Zepunkte a Skjerping. 11 sekund zpět byli Polácí CCC Sprandi Polkowice, v cíli byla čtveřice De la Parte, Grosschartner, Rebellin a Samoilov, naši borci Hirt a Černý dojeli s větší ztrátou. Třetí místo obsadila česká farma Etixxu Klein Constantia. S patnáctivteřinovou ztrátou na Cannondale dojeli Cavagna, Cortina, Sisr, Schlegel a Lecrocq. Mezi  boci Klein Constantia už přijeli i Italové z Lampre. V cíli byla čtyřka Cimolai, Mori, Petilli a Ulissi. Celek Klein Constantia sesadil z prvního místa o tři vteřiny tým CCC Sprandi, který na CCT přijel ve velmi silné sestavě včetně české dvojice. "Každý chce vyhrát, ale i druhé místo je dobré. Trať byla sice krátká, ale rozhodně ne lehká. Hlavně úsek zpět do Frýdku-Místku proti větru dal zabrat," řekl Josef Černý. A Michal Schlegel z Klein Constantia přidal: "Bylo to hodně rychlé, v osmi lidech těch sedmnáct kilometrů bylo ale příjemných. Se třetím místem jsme spokojeni, nechtěli jsme moc ztratit, abychom mohli bojovat o celkové dobré umístění a to se povedlo."

Klein Constantia dojel třetí v týmové časovce ve Frýdku

Páté místo obsadili Belgičani z Wallonie-Bruxelles se ztrátou 19 sekund. Královéhradecký Whirpool-Author dojel osmý se ztrátou 34 vteřin. "Myslím, že můžeme být spokojeni. Máme v týmu hodně mladých jezdců, kteří týmovou časovku mockrát nejeli, takže z tohoto pohledu jsme předvedli slušný výkon. Nechtěli jsme moc ztratit a to se nám povedlo. Já osobně se těším hlavně na zítřejší etapu s cílem v Uničově, protože to je pro mě jediná možnost spurtovat o dobré umístění. Loni mi tam spadl dvě stovky metrů před cílem řetěz, takže jsem nakonec místo na stupních vítězů skončil čtvrtý, to bych chtěl letos vylepšit," řekl jeden z nejzkušenějších jezdců Whirlpool Author Alois Kaňkovský.

Zítra závod pokračuje etapou z Olomouce do Uničova.

Vedoucí trikot má Nizozemec Langeveld

Výsledky týmová časovka (17,3 km):

1. Cannondale (Bauer, Bevin, Langeveld, Marangoni, Muller, Skjerping, Wippert, Zepuntke) 20:05, 2. CCC Sprandi Polkowice (Hirt, Černý, de la Parte, Grosschartner, Mihajlov, Rebellin, Samojlau, Szmyd) +11, 3. Klein Constantia (Cavagna, Garcia, Lehký, Prado, Schlegel, Lecroq, Sisr, Kasperkiewicz) +15, 4. Lampre Merida +15, 5. Wallonie Bruxelles +19, 6. Verva Activejet +21.