Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...

Topforex-Lapierre Pro Cycling Team nehodnotí letošní sezónu moc pozitivně

Topforex-Lapierre zakončil sezónu 2018. Přečtete si hodnocení sportovních ředitelů Pavla Padrnose a René Andrleho. Poslední závod Českého poháru KALAS CUPu 2018 se jel v Židovicích.

25.09.2018 / 18:58

Topforex-Lapierre Cycling Team

Poslední závod Česko poháru Kalas Cup 2018 byl ovlivněn špatným počasím, na startu se tak sešlo pouze 75 závodníků. Dominantní byl při absenci Elkovu polský tým Wibatech, za který jezdí několik zkušených exprofesionálů. Asi 60 km po startu Wibatech zaútočil, roztrhal celé pole a vznikl únik deseti závodníků, kde Topforex-Lapierre měl zastoupení pouze jedním jezdcem (Dominik Neuman).

„Hlavní pole cca třiceti závodníků v podstatě nezávodilo a první skupina je tak dojela o kolo. Zároveň byl závod ale hodně taktický kvůli minimálním bodovým rozdílům v pořadí družstev a k rozuzlení došlo až v závěrečném špurtu, kde jsme se bohužel odsunuli až na čtvrté místo. Jiří Petruš si naštěstí alespoň pohlídal celkové třetí místo v kategorii U23," doplnil sportovní ředitel René Andrle

Letošní sezóna pro tým celkově nebyla moc úspěšná. Vstup do sezóny byl špatný, první dva měsíce měl tým pět zraněných a nemocných závodníků. V Českém poháru tak ztratil spoustu příležitostí k zisku bodů. Napravit se to podařilo částečně vítězstvím v časovce družstev, ale i tak pak došlo na čtvrté místo. "Tým patří k nejmladším v pelotonu a je vidět pokrok, ale nedošlo na očekávání. Hodně jsme čekali od Petra Klaboucha a Richarda Holce, bohužel byli oba v úvodu sezóny nemocní a Petr musel i předčasně ukončit sezónu kvůli zranění ramene. Richard Holec se alespoň ukázal dobře v Polsku a jeho talent je neoddiskutovatelný, má několik dobrých nabídek," shrnul sezónu René Andrle

Hlavní sportovní ředitel Pavel Padrnos sezónu hodnotí jako komplikovanou: "Od začátku nás provázely dlouhodobé zdravotní komplikace lídrů týmu. Měli jsme zároveň ale povinnost startovat na UCI závodech, a tak byla situace pro nás velmi obtížná. I přesto si myslím, že zkušenosti z těchto velmi kvalitních závodů kluci zúročí v další sezóně. I přes vše složité se podařilo uspět na MČR v časovce jednotlivců i v družstvech, to je důkazem týmové soudržnosti. Velmi si cením vystoupení na závodě v Trevisu, kde se ukázal potenciál našich sprinterů a také závodu Okolo Mazovska, kde jsme prohráli etapový vavřín o galusku. I postup Holce a Neumana do týmu vyšší kategorie je oceněním naší práce s mladými talenty a potvrzení naší vize“.

Týmový manažer Radim Kyjevský je odhodlán v nastoupené vizi pokračovat a i nadále vyhledávat a podporovat mladé talenty, pro které není jednoduché se prosadit, ikdyž do určité míry je vidět rozčarování. "Za mě letošní sezóna nedopadla podle plánu, nehledám výmluvy, ale zranění a nemocí bylo prostě hodně. Bohužel celkový problém nastávající cyklistické generace je určitý nezájem dělat tento sport naplno a uvědomit si, že cyklistika je sport, který nic neodpouští. Já i celý tým hledíme do další sezóny pozitivně a pevně věřím, že změny v týmu budou hnacím motorem pro 2019.“

Zdroj fotografie: Jan Brychta/SvetCyklistiky.cz