Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...

Štyby mi řekl, že ten dres mám vyhrát já, prozradil nový mistr Vakoč

Křičel a šermoval rukama, nepopsatelné štěstí prožíval Petr Vakoč. Mladík, o kterém je v posledních týdnech hodně slyšet, přidal k bronzu z Evropských her vítězství na Mistrovství Česka a Slovenska v Žilině, v Etixxu teď budou znovu vyrábět červenomodrobílý dres, který doposud nosil Zdeňek Štybar, pro Petra Vakoče.

29.06.2015 / 9:52

Petr Vakoč vybojoval výsadu dresu národního šampionaPetře, jak probíhal boj o váš fantastický úspěch?
Posledních 40 km jsem hodně závodili. 20 km do cíle jsem se rozhodnul jet sám, protože spolupráce u nás nebyla ideální. Jel se mnou Peter Sagan a pak se k nám ještě připojil Leopold Konig. Opět jsme se roztrhali na tom posledním kopci. Sjeli jsme se dole a pak nám nastoupil Sagan a já jsem si hlídal Königa, protože mi šlo hlavně o český titul.

Pak se rozhodovalo na posledním kopci...
Věřil jsem si potom do závěrečného stoupání, že budu rychlejší na nástup ve spurtu a počkal jsem na závěrečných 500 metrů. Nastoupil jsem Königovi a když jsem měl malý náskok tak to vyšlo.

S tím počasím jste neměli žádný problém?
Ne, nevadilo mi to. Na déšť jsem poměrně zvyklý a nedělalo to žádné problémy.

Petr Vakoč v dresu národního šampiona

Psal vám týmový kolega Zdeněk Štybar něco k zisku dresu v národních barvách?
Zatím ne, on byl u porodu a tak byl hodně zaměstnaný. Ale už vlastně nějaký týden před tím jsme se bavili, že nejspíš nepřijede a že ten dres mám vyhrát já.

Takže jste splnil úkol, trofej zůstává v rukou týmu Etixx – Quick Step...
Jsem hrozně rád a nadšený vlastně poprvé se mi podařilo vyhrát mistrák a hrozně se těším, že budu startovat v dresu národního šampiona.

Jak velkou radost vám udělal první titul, obzvlášť v této nabité konkurenci?
Ohromnou, ohromnou fakt. Nemůžu tomu uvěřit. Jsem hrozně rád, věděl jsem, že jsem jeden z favoritů a že mám dnes šanci vyhrát, ale během toho průběhu závodu jsem tomu moc nevěřil. Vlastně až do posledních 200 metrů jsem nevěřil, že se mi to povede a posledních 20 metrů před páskou a po jejím projetí to byla naprostá euforie.

Bublinky na oslavu titulu

Jaký máte teď program, kam vyrazíte poprvé v dresu českého šampiona?
Teď budu mít měsíční závodní pauzu. Chvíli budu mít oraz a pak pojedu na soustředění v Livignu s částí týmu a další závod by měl být Okolo Polska a následně Czech Cycling Tour.