Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...

Stefan KüNg z BMC dotáhnul na Romandii svůj únik k vítězství

Čtvrtou etapu Tour de Romandie ve Švýcarsku vyhrál domácí cyklista z BMC Racing Team Stefan KüNg, který dotáhl do cíle únik v deštivém dni. Ve žlutém jede i nadále Albasini.

01.05.2015 / 18:39

Ve žlutém stále jede Albasini z Orica GreenEdge

Čtvrtý den na Romandii mířil z La Neuveville do Fribourgu a etapa měřila necelých 170 km. Opět v ní bylo několik nepříjemných stoupání, kterých chtěla využít skupinka uprchlíků, jenž se odpoutala od pelotonu velmi brzy. V deštivém dni se šestice Westra (AST), Küng (BMC), Kochetkov (KAT), Vorobyev (KAT) Bakelants (ALM) a Lindeman (TLJ) odpoutala od pelotonu a 100 km před cílem měli uprchlíci přes pět minut. 87 km před cílem už ve skupince nebyl Lieuve Westra a borci měli na peloton 4:50. Dalším kdo odpadl byl Vorobyev, 50 km před cílem měla čtveřice 2:50.

Asi 20 km před cílem nastoupil Stefan KüNg z BMC Racing Team, který bývá označován za nového Cancellaru. Švýcarský cyklista udržel svůj náskok až do cíle, zvítězil 38 sekund před kolegou z úniku Bakelantsem a třetím Lindemanem. Hlavní skupinu, která ale byla značně roztroučená pak přivedl 45 sekund Tony Martin z Ettix - Quick Step s kolegou Meersmanem. Osmý dojel vedoucí muž závodu další Švýcar Michael Albasini z Orica GreenEdge, který jde i do další etapy ve vedoucím trikotu. Má dvacet vteřin na další čtyři cyklisty. Stájové kolegy Santaromitu a Simona Yatese a Chrise Froome z Team Sky. V sobotu je na pořadu horská etapa, kde se čeká souboj hlavních favoritů Froome, Nibaliho, Urana, Špilaka, N. Quintanou, Majkou, Costou a dalšími.