Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...

Slovinec Pogačar vyhrál závěrečnou etapu i celý Závod míru U23

Dokonalý šach mat dal všem soupeřům letošního ročníku Závodu míru U23 Grand Prix Priessnitz spa slovinský reprezentant Tadej Pogačar. Před dnešní etapou se startem i cílem v Jeseníku měl na šestém místě ztrátu 32 vteřin, ale po vítězství v etapě, v níž získal na soupeře přes minutu, se raduje z celkového triumfu. Nejlepším Čechem je Jakub Otruba na 24. místě.

03.06.2018 / 19:57

Slovinec Pogačar vyhrál závěrečnou etapu i celý ZM U23

Na cyklisty dnes čekala etapa dlouhá 158 kilometrů s pěti vrchařskými prémiemi a navíc s náročným závěrečným stoupáním k lázeňskému domu Priessnitz. Navíc před výjezdem na Hvězdu se spustil hodně ostrý liják, který jezdce provázel pak prakticky až do cíle. Etapu neustále kontrovali jezdci Itálie hájící žlutý trikot dosud vedoucího Samuele Battistelly.

Krátce poté ale zaútočil Pogačar s dokázal se všem soupeřův vzdálit, Italové nedokázali zareagovat. Slovinec rychle získal půlminutový náskok a v tu chvíli za ním vyrazil Otruba. Sice se mu podařilo z pelotonu odjet, ale získal k dobru půl minuty, ovšem Pogačar si další půlminutu držel před naším jezdcem. Ten statečně jel osamoceně i přes poslední vrchařskou prémii na Vidly, ještě se před soupeři přiblížil k cílovému městu, ale pak jeho snaha vešla vniveč.

Naopak Pogačar si dokázal náskok udržet a vybojoval svůj životní výsledek. Druhý za ním přijel Xuban Errazkin Perez, ale ani téo jej pořadím neposunulo a zůstal na čtvrtém místě. Druhý skončil Battistella a třetí vítěz královské sobotní etapy Švýcar Marc Hirschi. Otruba dokončil etapu na 40. místě se ztrátou 2:21 a v celkovém pořadí zůstal na 24. místě.

Slovinec Pogačar vyhrál závěrečnou etapu i celý ZMU23

"S dnešním umístěním spokojen nejsem. Odjel jsem ve sjezdu z Lyry, ale Pogačara nedojel. Snažil jsem se náskok udržet, ale z Bělé pod Pradědem to bylo proti větru a to byla moje nevýhoda a peloton mě dojel. V samotném závěru mi již došly síly, ale celkově jsem se svým účinkováním na závodu spokojen," řekl Jakub Otruba.

Výsledky 3. etapy Jeseník - Jeseník (158 km):

1. Pogačar (Slovin.) 3:54:31, 2. Errazkin Perez (Sp.) +1:03, 3. Malecki (Pol.), 4. Gall (Rak.), 5. Hayter (Brit.) všichni +1:04, 6. Hirschi (Švýc.) +1:05, ...40. Otruba +2:21, 45. Petruš +2:36, 49. Lehký +3:56, 53. Gruber +5:07, 93. Rajchart +19:56, Štibingr (všichni ČR) nedokončil.

Konečné pořadí:

1. Pogačar 11:28:51, 2. Battistella (It.) +41, 3. Hirschi +44, 4. Errazkin Perez +52, 5. Vingegaard (Dán.) +58, 6. Gal +1:08, ...24. Otruba +6:04, 47. Lehký +17:10, 65. Gruber +25:01, 73. Petruš +28:17, 94. Rajchart +42:10.

Zdroj fotografie: Jan Brychta / Závod Míru U23