Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...

Simon Yates vyhrál 6. etapu Vuelty. König už je sedmý

Sedmou etapu Vuelty vyhrál britský jezdec australské stáje Orica-BikeExchange Simon Yates před L.L. Sanchézem a F. Fellinem. Celkově stále vede Atapuma. Leopold König už je celkově sedmý.

25.08.2016 / 17:59

Simon Yates vyhrál 6. etapu Vuelty

Etapu z Monforte de Lemos - Luintra do Ribeira Sacra vyhrál britský jezdec australské stáje Orica-BikeExchange Simon Yates před L.L. Sanchézem a F. Fellinem. Do úniku se ve 163 km dlouhé etapě probojovalo 11 jezdců, ze kterých se v závěru odpojila čtveřice a z ní osamělý bojovník Omar Fraile z Dimension Data, loňský vítěz vrchařské soutěže. Ještě před cílem byl ale dojet jedním z kolegů z úniku Matthiasem Frankem, ani to však nebylo finále. Zezadu se blížil peloton, který dotáhl dopředu Movistar a před ním Orica-Bike-Exchange. A právě atak jednoho z dvojčat Yatesových Simona byl rozhodující. Za ním dorazila do cíle o 20 sekund později skupinka, kterou dovedl Luis Leon Sanchez s Fabiem Fellinem. O devět vteřin později dorazili hlavní favorité i s Leopoldem Königem. Ten poskočil na 7. místo, protože z první desítky vypadl Rubén Fernández z Movistaru. První příčku stále drží Darwin Atapuma z BMC.