Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...

Roman Kreuziger dobyl Fort Collins

Poprvé od vítězství na klasice Amstel Gold Race v roce 2013 si Roman Kreuziger vychutnal výhru na profesionálním okruhu. Vyhrál 6. etapu USA Pro Challenge ve Fort Collins.

23.08.2015 / 8:19

Roman Kreuziger si užil vítězství v USA

Romanovo vítězství možná konečně symbolicky uzavřelo jeho dlouhotrvající spor s UCI a WADA ohledně nejasností v biologickém pasu. Kreuziger se konečně může soustředit na závody a sbírat také vítězství, což se mu povedlo v 6. etapě USA Pro Challenge z Loveland do Fort Collins. Den před vítězstvím byl Roman 13. v individuální časovce, ale jinak v USA nejel na celkové pořadí, kterému zatím vládne Australan Rohan Dennis z BMC.

"Po účasti na Ardenských klasikách, Giru a Tour bylo jasné, že bude těžké bojovat zde o celkové vítězství, obzvlášťě poté, co předvedl Rohan Dennis ve druhé etapě, kdy jel neuvěřitelné tempo a my jsme chytili rozhodující rozdíl. Bylo jasné, že pojedu na etapu," říkal v cíli Roman Kreuziger. Český jezdec vyhrál ve Fort Collins spurt ze skupiny pěti uprchlíků a užíval si slastný pocit vítězství. "Před klasikami v Kanadě je to pro mě dobré povzbuzení. V týmu máme hodně jezdců na celkové pořadí a sice Petera Sagana, který umí koncovky závodů, přesto tolik vítězství zase nemáme, takže mám velkou radost," dodal Roman. O tom, jestli pojede Kreuziger na MS v Richmondu ještě není jasno. "Normálně bych jel, ale uvidíme, v jaké budu kondici po kanadských klasikách, protože sezóna byla letos extrémně dlouhá," řekl k účasti na MS Roman.

Druhý český jezdec na startu amerického závodu Daniel Turek dojel do cíle v hlavním poli s mankem 44 sekund na Kreuzigera. Před závěrečnou nedělní etapou figuruje v celkovém pořadí na 55. místě s více než půlhodinovou ztrátou za Dennisem. Kreuziger je 30. se ztrátou 14:24.