Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page

Richie Porte z BMC zaútočil na Tour Down Under už ve 2. etapě. Vakoč s Cinkem dojeli ve třetí desítce

Už ve druhé etapě došlo k souboji o celkové pořadí. Nástupem do cílového kopce na Paracombe se pokusil o úspěný atak Richie Porte z BMC, který dojel do cíle 16 vteřin před Izagirrem z Movistaru a Chavesem z Orica-Scott. Naši Vakoč dojeli 27. a Cink 30. se ztrátou 35 vteřin ve druhé skupince.

18.01.2017 / 5:22

Richie Porte vyhrál 2. etapu Tour Down Under

Druhá etapa australského etapového závodu Tour Down Under mířila ze Stirlingu do Paracombe a měřila bez kilometru a půl 150 km. A právě na úpatí cílového 1,5 km dlouhého stoupání do Paracombe zaútočil domácí borec v dresu BMC Racing Team Richie Porte. Jeho atak nedokázal nikdo zachytit. Do cíle dorazil rodák z Tasmánie na první místě.

Na podium dojeli Gorka Izagirre z Movistaru a Esteban Chaves z Orica-Scott šestnáct vteřina za Portem. Další skupinku sedmnácti cyklistů se ztrátou devatenácti vteřin dovedl Rohan Dennis. Petr Vakoč z Quick-Step Floors a Ondřej Cink z Bahrain Media dojeli ve druhé skupince na 27. a 30. místě se ztrátou 35 sekund. Celkově vedě vítěz etapy Richie Porte.