Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page

První etapu Tour v Bruselu vyhrál Mike Teunissen

Stará dáma odstartovala své 106. dějství belgickou etapou se startem i cílem v hlavním městě Bruselu. Přišly dva pády, na zemi byl Fuglsang a v závěru i Groeneweggen. A v závěru nečekaně všem vypálil rybník další bývalý cyklokrosař Mike Teunissen z Jumbo-Visma.

06.07.2019 / 16:56

Profil 1. etapy TdF 2019 Brusel-Brusel

První etapa Tour se jela v Belgii a měřila 194,5 km. Čekal se hromadný dojezd a také únik. Do toho šla čtveřice van Avermaet, Würtz-Schmidt, Merisse a Berhane. Olympijský vítěz van Avermaet si jel pro body na Mur de Grammont, kde získal puntíkatý dres a následně se z úniku stáhnul, pokračovala jen trojice. Ale s náskokem, který zejména Deceuninck-Quick Step na čele pelotonu kontroloval.

GVA vyhrál vrchařskou prémii první etapy

70 km před cílem byl únik dostižen, a následovala první sprinterská prémie, kterou vyhrál Peter Sagan před Sonnym Colbrellim a Gregem van Avermaetem. Těsně před prémií měli defekt Viviani a Kristoff, proto se spurtu neúčastnili.

Ještě přišel jeden únik, Stéphane Rosetto z Cofidisu si před projezdem města Waterloo vytvořil 90 sekundový náskok, ale do cíle pořád zbýval ještě 50 km.

Rosetto zkusil únik 58 km před cílem

Rosetto dle očekávání začal být dojížděn, peloton táhl především Lotto Soudal. 16 km před cílem už šel náskok pod minutu. Na 17 km přišel ale první pád a bohužel v něm byl i jeden z favoritů Jakob Fuglsang z Astany. Jeho tým ho začal táhnout do pelotonu, ale krev v obličeji a odřené rameno. Ztráta 15 km před cílem na peloton byla 44 sekund. V pádu byl i Tony Martin, klíčový muž sprinterského vlaku Lotto Visma. A také Damiano Caruso z Bahrain Merida.

Fuglsang spadl 17 km před cílem

Astana nakonec dokázala dotáhnout svého lídra včas do pelotonu. 13 km před cílem už byl na konci balíku. A o chvíli později skončilo dobrodružství Rosetta a začala sprinterská bitva. Bohužel do ní promluvil pád, kdy šel na zem jeden z favoritů Dylan Groeneweggen. K překvapení všech ale Jumbo-Visma přece jen etapu vyhrál. Petera Sagana na pásce porazil Mike Teunissen a zítra pojede ve žlutém!