Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...

Prolog zvádl nejrychleji Oliveira z Portugalska

Portugalský mladík Ivo Oliveira zvládl nejrychleji úvodní dvoukilometrový prolog pátého ročníku Závodu míru Grand Prix Priessnitz Spa a do páteční první etapy obleče žlutý trikot lídra závodu. Z našich jezdců si vedl nejlépe Roman Lehký, který obsadil 31. místo se ztrátou sedmi vteřin.

02.06.2017 / 5:48

GP Priessnitz spa 2017

V Krnově se na start postavilo 120 jezdců z jedenadvaceti reprezentačních týmů z celého světa. Prolog skončil smolně pro nizozemského jezdec Rense Tulnera, která pás stovek metrů před cílem spadl a se zlomenou klíční kostí skončil v nemocnici. Z úvodu startovního pole byli nejrychlejší dva Američané Ian Garrison a Ezekiel Mostov, ale postupně výsledkovou listinou klesali a obsadilo osmé, resp. 12. místo.

Poté dlouho vévodil podiu pro nejlepší Dán Casper Pedersen. Nakonec jej překonal jediný soupeř a to nesmírně těsně, Oliverira byl rychlejší o pouhé 0,3 tisíciny vteřiny. Na stupně vítězů nejlepší duo doprovodil Lucemburčan Kevin Geniets s odstupem necelé vteřiny.

Český dres na GP Priessnitz spa 2017

Jako poslední vyrazil na trať český reprezentant, úspěšný z Giro d´Italia Michal Schlegel. V cíli se mu časomíra zastavila o rovných deset vteřin později jak Oliveirovi a obsadil 56. místo, jako třetí ze svěřenců trenéra Tomáše Konečného, když ještě tři místa před ním skončil Dominik Neuman.

"Michal zajel to, co jsme od něj očekávali. Přijel z Gira dobře rozjetý a silný by měl být především v kopcích, kde na něj spoléháme. Prolog byl na rozjetí, do pořadí moc nepromluví," řekl Tomáš Konečný.