Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...

Primož Roglič obhájil vítězství na Vueltě

Poslední závod sezóny vyhrál slovinský cyklista Primož Roglič, když obhájil vítězství na třetí grand tour sezóny, španělské Vueltě. Druhý byl celkově Ekvádorec Richard Carapaz a třetí Brit Hugh Carthy. Poslední etapu vyhrál v Madridu Němec Pascal Ackermann.

08.11.2020 / 17:20

Roglič vyhrál Vueltu 2020

Slovinský cyklista Primož Roglič obhájil vítězství na Vueltě a s výhrou na Lutych-Bastogne-Lutych si tak nahradil ušlý zisk na Tour de France, kde jej o triumf připravil v závěrečné časovce krajan Tadej Pogačar.

Final_GC_Vuelta 2020

Na Vueltě musel Roglič odrážet zejména útoky Ekvádorce Richarda Carapaze, na kterého získal rozhodující náskok v časovce a dojezdech etap. Třetí byl britský borec Hugh Carthy a čtvrtý Ir Daniel Martin. V TOP10 dojel na 10. místě také domácí Alejandro Valverde, pro kterého to bylo 20. umístění v TOP10 na grand tour v kariéře. Primož Roglič totiž vyhrál také bodovací soutěž.

Nejlepším vrchařem se stal Francouz Guillaume Martin z Cofidisu před Belgičanem Timem Wellensem. Mladíka vyhrál domácí Enric Mas (celkověpátý) před Francouzem Davidem Gaudum.

Poslední etapu v Madridu vyhrál Němec Pascal Ackermann před Irem Samem Bennettem a Ackermannovým krajanem Maxem Kanterem. Zdeněk Štybar byl v etapě na 17. místě a Jan Hirt 125. Celkově byl Hirt 56. a Štybar 102.