Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...

Petr Vakoč vyráží s Etixxem k protinožcům na Tour Down Under

Český mistr na silnici Petr Vakoč je v sestavě Etixx - Quick-Step pro první velký etapový závod sezóny. Od 19. - 24.1. pojede Vaki Tour Down Under v Austrálii. Český borec by měl být lídrem Etixxu na celkové pořadí.

23.12.2015 / 9:58

Petr Vakoč v dresu lídra Czech Cycling Tour

Spolu s Vakočem jsou na TDU 2016 v sestavě belgické stáje také David De La Cruz, Davide Martinelli, Pieter Serry, Guillaume Van Keirsbulck, Martin Velits a Carlos Verona. Závodu předchází tradiční kritérium People's Choice Classic , který loni vyhrál ještě v dresu Giant-Alpecin šampón Marcel Kittel. Od letošní sezóny už je spolujezdcem Vakoče a Štybara v Etixxu, ale tentokrát Austrálii vynechává. Etixx se na etapový závod sérii World-Tour připraví kritériem v Adelaide. O vítězi by stejně jako loni měla rozhodnout etapa na Willunga Hill. Tam byl sice loni první Richie Porte, ale Rohan Dennis udržel díky jen devítisekundové ztrátě celkové vítězství.

"Petr Vakoč a Carlos Verona nás požádali, aby v Austrálii mohli jet, což ukazuje na jejich velkou motivaci pro tento závod. S ohledem na dovednosti, formu a typ závodu by Petr Vakoč mohl promluvit do celkového pořadí Tour Down Under. Ale půjdeme krok za krokem, nechceme na Petra vyvíjet zbytečný tlak. Je to ideální závod pro něj, ve kterém si může vyzkoušet roli lídra, pro mladého jezdce je to důležité, aby si vyzkoušel tuto roli a získal zkušenosti," řekl sportovní ředitel Etixxu na TDU Rik van Slycke.

Petr Vakoč prožil letos skvělou sezónu. Dokončil první Grand Tour na Giro d´Italia, vyhrál Mistrovství České republiky a etapový závod Czech Cycling Tour a třetí dojel na Evropských hrách v Baku. Vyhrál etapu na závodu Okolo Británie, kde jel v dresu vedoucího závodníka, o který přišel po pádu v další etapě. Na MS ještě stihl pomáhat Zdeňku Štybarovi.

"Chtěl jsem do sezóny brzy odstartovat, proto jsem na Tour Down Under chtěl poprvé v kariéře startovat. Líbí se mi profil závodu a hodně se do Austrálie těším, jsem namotivovaný, protože to bude první závod sezóny, do které chci dobře vstoupit," řekl pro web Etixxu Petr Vakoč.

18. ročník Tour Down Under začne v Prospect a skončí v Adelaide, po šesti etapách a celkem 781 kilometrů.