Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page

Peter Sagan vyhrál 4. etapu Tour Down Under

Mistr světa Peter Sagan vyhrál 4. část australského etapového závodu Santos Tour Down Under a je také vedoucím mužem závodu. Druhý byl dnes Daryl Impey a třetí Luis Leon Sanchez.

19.01.2018 / 5:29

Peto Sagan vyhrál 4. etapu TDU

Na cyklisty čekalo ve 4. etapě opět úmorné vedro a také 128 km z Norwoodu do Uraidly. V závěru etapy také 15 kilometrů stoupání a cílový sjezd. Očekávalo se, že se bude měnit průběžné pořadí, protože málokterý sprinter se měl udržet v balíku při závěrečném stoupání.

Profil 4. etapy TDU

To se potvrdilo. Do cíle sjíždělo 35 cyklistů a mezi nimi i Peter Sagan z Bora Hansgrohe, který si v závěru etapy počínal výborně a vyjel si tak pro letošní první vítězství v UCI World Tour etapě. Na druhém místě dojel Daryl Impey z Mitchelton Scott a třetí Luis Leon Sanchez z Astany. Obdobné pořadí je i celkově, jen před Sanchezem je Saganův oddílový kolega a domácí favorit Jay McCarthy. Z favoritů dnes ztratili Nathan Haas, Ruben Fernandez, Marc Soler či Thomas De Gendt.

Peter Sagan po závodě mluvil o brutálních teplotách, které při závodu sužují nejen cyklisty...A také o tom, že ambice na celkové pořadí nemá, protože Willunga Hill bude podle Sagan mnohem těžším dojezdem, a pojede pro McCarthyho.