Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...

Peter Sagan mistrem světa v Richmondu

V Richmondu vyvrcholilo MS v silniční cyklistice závodem mužů. Mistrem světa se stal slovenský cyklista Peter Sagan. Druhý byl Australan Matthews a třetí Litevec Navardauskas. Zdeněk Štybar zkusil nástup na prvním kopci, ale byl dostižen.

27.09.2015 / 21:37

Peter Sagan je mistrem světa v cyklistice

Závod na městském okruhu v Richmondu měřil 260 kilometrů. Okruh si cyklisti dali šestnáctkrát. V úvodu se vytvořil únik ve složení Park (KOR), Tvetcov (RUM), Khripta (UKR), King (USA), Dunne (IRL), Stevic (SRB), Alzate (COL), Sergent, (NZL), takže nikdo z favoritů. Na čele pelotonu jeli od začátku velmi ostré tempo Nizozemci. Ti točili takové tempo, ze kterého nemohli mít radost spurtéři Greipel, Kristoff, Matthews, Viviani či Démare. Holanďani drželi náskok skupinky na třech minutách. Za Nizozemci byli vepředu i Poláci. I naši se drželi v přední části pelotonu.

Pět kol před cílem ještě ujeli Sivcov (BLR), Boivin (KAN) a Phinney (USA), tři kola před cílem ale hlavní pole, které už mělo asi jen 50 jezdců za hlavního přičinění Romana Kreuzigra náskok stáhlo. Bohužel v jednom z kol to na bufetu lehlo a v pádu byl i Petr Vakoč, který dlouho čekal na výměnu kola a dostat se zpět měl velmi složité.

Žádný z nástupů nakonec nebyl rozhodující, rozhodovalo se na třech kopcích v závěrečném kole. V nájezdu na ten první najel fantasticky Zdeněk Štybar a chvíli vedl, následován Van Avermaetem a Johnem Degenkolbem. Ale nebyl to rozhodující náskok. Ten se povedl až v dalším kopci Peteru Saganovi, který si udělal rozhodující náskok a cílem projel jako první. Naši nakonec dojeli Karel Hník 41. a Zdeněk Štybar 43.