Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...

Na Tirreno Adriatico se padalo. Vyhrál Debusschere před Peterem Saganem

Po úvodním prologu se jela v Itálii rovinatá etapa s očekávaným rychlým dojezdem. Ten se konal, ale protože došlo k několika pádům, na souboj všech nejrychlejších nedošlo. Vyhrál Belgičan Debusschere z Lotta, před Saganem z Tinkoff-Saxo a Bennettem z Bora-Argon 18.

12.03.2015 / 18:47

Tirreno - Adriatico 2 etapa - Finish

Na italském etapáku se jela rovina z Camaiore do Cascina, která měřila 153 km. Na pokus o únik došlo, angažovali se hlavně borci z Columbie a německé Bory. Edoardo Zardini (Bardiani CSF), Danilo Wyss (BMC), Cristiano Salerno (Bora-Argon 18), Jorge Camilo Castiblanco (Colombia), Carlos Quintero (Colombia), Martijn Keizer (LottoNL-Jumbo) a Patrick Konrad (Bora-Argon 18) jeli dlouho na čele, když měli náskok 1:28, do posledních dvou okruhů to ještě zkusili Zardini, Salerno a Quintero, ale i oni byli dostižení.

12 km před cílem došlo k prvním pádům. Bylo jasné, že loňský vítěz etapy Matteo Pelucchi z I AM Cycling vítězství neobhájí, nakonec dojel poslední s více než desetiminutovou ztrátou. K dalšímu došlo v cílové rovince, kde Viviani sledoval příliš Cavendishovo kolo a sundal sebou další favority (Modola, Mezgece, Arndta, Ciolka, Stannarda či loňského vítěze Paris-Nice Betancoura). Zdeněk Štybar byl 2 km před cílem, ale už neměl pro koho rozjíždět, byť Cavendish nakonec dojel ve druhé desítce.

Ve zbytku pelotonu nakonec vyhrál Belgičan Jens Debusschere z Lotto Soudal před Peterem Saganem (Tinkoff-Saxo) a Samem Bennettem z Bora – Argon 18. Ve žlutém pojede i v pátek vítěz prologu Adriano Malori (Movistar Team), který uhájil trikot o necelou vteřinu před Saganem, který měl bonifikaci za dojezd na druhém místě.

Češi se naštěstí pádům vyhnuli a dojeli těsně za sebou. Roman Kreuziger (Tinkoff-Saxo) byl 30., Zdeněk Štybar (Etixx – Quick Step) 37. a Leopold König (Team Sky) 43. Zajímavé je z českého pohledu i celkové pořadí závodu. Češi jsou srovnaní za sebou na 41. Štybar, 42. Kreuziger oba se ztrátou 14 vteřin a 43. König se ztrátou 15 sekund.

„Je dobré, že tam Peter byl. Zkusil si zaspurtovat a určitě mu tenhle výsledek zvedne sebevědomí. Zítra by mu ten dojezd měl sedět ještě víc, tak uvidíme,“ řekl Roman Kreuziger na svém webu.

„Etapu dnes kontrolovaly Movistar s Etixxem, posledních 60 kilometrů dost foukalo. My jsme se snažili být taky v popředí, abychom eliminovali rizika. Nakonec to stejně v závěru spadlo, ale naštěstí se nikomu od nás nic nestalo. Jsme rádi, že to máme za sebou a uvidíme, co přinesou další dny,“ dodal Roman.