Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page

Na Paris – Roubaix 2015 ukončil silniční profi kariéru Sir Bradley Wiggins

Vítěz Tour de France, aktuální mistr světa v časovce, olympijský vítěz v časovce jednotlivců a trojnásobný olympijský vítěz v dráhové cyklistice Sir Bradley Wiggins ukončil kariéru na Paris – Roubaix.

14.04.2015 / 10:04

Bradley Wiggins, London, 2 Srpna 2012

Poslední závod Wigginse nedopadl ani zdaleka podle očekávání. 18. místo je daleko od avizovaného útoku na vítězství v tomto legendárním závodu po právu nazývaném „Peklo severu“. Vůbec celá letošní sezóna této legendy nepřinesla kýžené výsledky a na velodromu v Roubaix bublina splaskla.

Wiggins letos stihl objet 3 etapové závody, ve kterých dokázal díky vyhrané časovce vybojovat celkové 3. místo v Belgickém závodu třetí kategorie Driedaagse De Panne-Koksijde (2.HC). Jel také 5 jednorázových závodů, ze kterých jeden nedojel a nejlépe dokončil právě na Paris – Roubaix.

Již na začátku roku oznámil Wiggins ukončení smlouvy u Team Sky. Jeho plány směřují k vybudování vlastního prokontinentálního týmu, se kterým na silnici pojede jen jeden závod Kolem Yorkshiru. Poté se již bude plně věnovat dráze, na které chce vyhrát na olympiádě v Brazilském Riu.

Bradley Wiggins - 2012 Tour de France

Šlechtický titul Sir Bradley Wiggins  (4 dubna 1980, Gent, Belgie) získal po vítězství na Tour de France v roce 2012. Stal se tak prvním Britem v historii co vyhrál Tour de France. Ten rok vyhrál také etapové závody Paříž-Nice, Kolem Romandie a Critérium du Dauphiné. Na Letních olympijských hrách 2012 v Londýně získal svoji čtvrtou zlatou olympijskou medaili v silniční cyklistice, v časovce jednotlivců.

Tři předchozí zlaté z olympiád získal Wiggins na dráze (2004,2008).

Bradley Wiggins 18 Listopad 2007

Bradley Wiggins prošel za své profi kariéry mnoha týmy, ale největších úspěchů dosáhl právě v tom posledním britském Teamu Sky. V jeho vedení byli a jsou bývalí dráhaři Sir Dave Brailsford, Shane Sutton, Sean Yates, Tim Kerrison. Proto „Wiggo“, především skvělý dráhař, našel ideální prostředí pro svůj vývoj právě v tomto týmu.

Doporučujeme knihu "Můj čas“, ve které sám Wiggins popisuje celou svou cestu k jeho úspěchům.