Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...

Mistrem světa se v Imole stal Julian Alaphilippe

Mistrovství světa v italské Imole vyhrál Francouz Julian Alaphilippe, který nastoupil v posledním kopci a deset sekund náskoku udržel do cíle. Druhý byl Wout van Aert a třetí Marc Hirschi.

27.09.2020 / 16:27

Alaphilippe mistrem světa v Imole

V Imole se po 230 km začalo bojovat naplno. První atak předvedl Tadej Pogačar, získal až 25 sekund, ale velké týmy si ho pohlídali. Ale byla to totální selekce, v pelotonu už zůstalo jen asi 30 lidí.

Tadej Pogačar

V poslední kopci Cima Gallisterna se ale rozhodlo. Poslední nástup v závěru stoupání předvedl Julian Alaphilippe a reagovat dokázali jen van Aert, Kwiatkowski, Roglič, Hirschi a Fuglsang. Ale nechali Francouzovi 10 sekud a ty už si Lolou pohlídal do cíle. Ve spurtu pronásledovateů vyhrál van Aert, třetí o galusku Hirschi před Kwiatkowskim.

TOP 10 Imola

Po třiadvaceti letech tak vyhrál na MS Francouz. "Děkuji všem kolegům, kteří odvedli díl práce. Byl to cíl v mojí kariéře, ale dlouho mi trvalo, než jsem se dostal na podium. Je to prostě snový den. Děkuji týmovým kolegům, fanouškům a Thomasi Voecklerovi, který ze mě udělal lídra týmu. A taky mojí rodině," řekl po závodě Julian Alaphilippe.

Nástup Alaphilippa

Závod dokončilo jen 88 závodníků, naši Hirt 59., Otruba 64., Ťoupalík 71., nedojel jen Josef Černý.