Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...

Mistrem světa se stal v Austrálii Remco Evenepoel

89. světový šampionát vyhrála Belgie. Remco Evenepoel prodal skvělou formu z Vuelty a byl nejsilnější ze všech. Druhý dospurtoval Laporte a třetí domácí Matthews. Výborně jel náš Michael Kukrle, který se držel na čele závodu do posledního okruhu. Skončil 59. a Zdeněk Štybar 42.

25.09.2022 / 8:37

Evenepoel mistr světa 2022

Na cyklisty čekalo 270 km v Jižním Walesu na okruhu kolem Wollongogu. První šok závodu přineslo odstoupení Mathieu van der Poela, který po 40 km slezl z kola. Co se stalo v noci před závodem? MVDP byl po incidentu v hotelu na policii, zabavili mu pas a v úterý bude vyšetřován. Více o incidentu.

Unik

První atak vyprovokovali Francouzi, dotáhl si to Wout van Aert i Pogačar, ale bylo ještě brzy. Pak odjela 16 borců, mezi nimi i náš Michael Kukrle a třeba Juraj Sagan. Drželi se na čele až na metu 60 km před cílem.

Evenepoel jede...

Pak došlo k rozhodujícímu momentu, zbytek úniku doskočila skupina, ve které byli třeba Bardet, Quintana, ale hlavně i Belgičan Remco Evenepoel.

Stav

A právě mladý Belgičan prokázal nejlepší výkonnost. Dvě kola před cílem ujel s Kazachem Lutsenkem, kterému pak ujel v posledním okruhu a v pohodě si dojel pro vítězství.

Spurt o 2 místo

Nakonec se jelo jen o druhé místo. Vypadalo to, že si to rozdají Schmid, Lutsenko, Rota a Skjelmose, ale příliš taktizovali, a tak se nechali dojet zbytkem pelotonu a stříbro vybojoval Christophe Laporte z Francie a bronz domácí Michael Matthews, za ním byl van Aert, sedmý skončil Peter Sagan.
Zdeněk Štybar dojel 42 a Michael Kukrle 59.