Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...

Michal Schlegel z AWT-GreenWay se přes zranění v obličeji prosadil do desítky na Giro della Valle Aosta

Výborný výsledek a obdivuhodné výkony předvedl v 52. ročníku závodu Giro Ciclistico della Valle d'Aosta Mont Blanc závodník do 23 let Michal Schlegel z AWT-GreenWay. Celkově skončil 10. i přes velmi nepříjemný pád a zranění z druhé etapy závodu.

20.07.2015 / 7:12

Michal Schlegel po dojezdu závodu.

Etapový závod Giro Valle d´Aosta se skládal z prologu a pěti etap. Jednalo se o jeden z nejtěžších etapových závodů pro kategorii U23 v minulosti jej dvakrát vyhrál Fabio Aru z Astany. Profily etap byly podobné jako na Grand tours. Za AWT jeli závod Schlegel, Schachmann, Cortina, a Guerin.

Už úvodní prolog naznačil potenciál závodníků AWT. Nejlépe se v něm umístil český borec Michal Schlegel. "V úterý jsem slušně zajel prolog na 19. místě a bral to jako rozjetí po etapovém závodě, který končil obden zpět. Celkově jako tým jsme se dobře umístili všichni v prvních 30," řekl Schlegel k prologu.

Druhou etapu v Mortillonu vyhrál Belgičan De Plus, který jel i letošní Závod míru U23 a Michal Schlegel dojel na výborném 6. místě. "Po první etapě, kde se mi podařilo přejet kopce s těmi nejlepšími a v závěru jim odjet, tak jsem se dostal celkově na šesté místo. Zatímco týmoví kolegové se spíše propadli a tudíž jsem se stal pro další dny lídrem a ukázal tak dobrou výkonnost," dodal Schlegel.

Michal Schlegel

Ve třetí etapě přišel pro Michala hned v úvodu nepříjemný pád a hodně nepříjemností. Rodák z Lanškrouna ale prokázal, že je tvrdá nátura. Závod dojel, udržel se v první desítce, po závodu se nechal v nemocnici sešít a po podepsání reversu pokračoval. "Na začátku druhé etapy jsem měl vážný pád na obličej. Kluci na mě počkali a po výměně kola jsme dojížděli zpět do pelotonu, který v tu chvíli jel ostře, a odjížděli z něj závodníci. Z obličeje mi teklo spoustu krve a tak mi dalších 40 minut podávali z mechanického vozu stále nové obvazy a kapesníky. U doktorského vozu v koloně se mnou nic neudělali, jelikož jsem potřeboval šití, a tak mi daly jen náplast, která hned prosákla a spadla. V jednom z nejvyšších stoupání jsem dostal na bufetu čistou vodu a mohl jsem si to v pelotonu opláchnout a dostal jsem se z toho nejhoršího. Bohužel ten den bylo velké teplo a pot mi neustále stékal do ran, a tak jsem to měl o to složitější, ale etapa utekla rychle a mě se podařilo ztratit jenom pár desítek vteřin na prvního. Po dojezdu etapy jsem byl až do večera v nemocnici, kde mi ránu sešili deseti stehy a po podepsání reverzu jsem mohl odcestovat zpět na hotel a druhý den pokračovat v závodu," popsal Schlegel těžkosti třetího dne. Třetí etapu do Point Saint Martin vyhrál další starý známý ze Závodu míru U23 Nor Christian Odd Eiking. Celkově stále vedl suverénní vítěz prologu Australa Power.

Třetí etapu vyhrál Rus Mamykin, Michal Schlegel dojel 9. a celkově poskočil na 8. místo. V další etapě do Saint Christophe se Michal umístil 20. a držel 8. pozici. Poslední etapa měla jen 87 km ale, zato drsný výšlap na Colle del Gran San Bernardo do 2 459 m. Michal Schlegel v ní dojel na 23. místě a celkově šel na 10. příčku. V etapě se prosadil Schlegelův německý kolega MaxmilianSchachmann, který dojel 4. Výšlap vyhrál Holanďan Bowman, celkově vyhrál Australan Robert Power před Belgičanem De Plusem a Italem Petillim. Maxmilian Schachmann byl celkově 13.