Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...

Michal Schlegel dojel na MS U23 v Richmondu sedmý

Skvěle si vedl teprve dvacetiletý český jezdec Michal Schlegel v silničním závodu jezdců kategorie U23 na světovém šampionátu v americkém Richmondu. Po 162 kilometrech dojel 7., pouhých pět vteřin za novým mistrem světa Kevinem Ledanoisem z Francie. Ve stejném čase jako Francouz skončil druhý Ital Consonni, 3. byl krajan mistra světa Turgis.

26.09.2015 / 8:13

Michal Schlegel dojel na MS U23 sedmý

Michal Schlegel závodník AWT - GreenWay se po deseti městských okruzích jako jediný z čtveřice českých jezdců udržel v popředí pelotonu a co do umístění vybojoval dosud nejlepší výsledek výpravy. Daniel Turek a Josef Černý nabrali ztrátu tři a půl minuty, František Sisr závod nedokončil.

"Kluci zaslouží pochvalu, zvládli to výborně. Všichni čtyři měli na dobrý výsledek, proto jsem ani dopředu nechtěl určovat jednoho jasného lídra. Chtěl jsem, aby byli aktivní, nenechali odjet žádnou velkou skupinu, což plnili dokonale. Jeden se by ochoten obětovat pro druhého, což ukázal třeba Sisr. Usoudil, že se mu nejede ideálně, jel klukům jedno kolo na špici, aby co nejvíc pošetřili, a pak zabalil. Dan Turek měl zase tři kola před cílem defekt a chvíli trvalo, než jsme se k němu dostali. Ztrátu nakonec dojel, ale stálo ho to dost sil. V závěru se kluci měli domluvit a jet na toho, komu se pojede nejlíp. Dan s Pepou se obětovali pro Michala, udělali mu co nejlepší pozici a on z toho vytěžil výborný výsledek. Být v top 10 na takové trati, kde to bylo vyloženě na výkonnost, klobouk dolů," řekl reprezentační kouč Tomáš Konečný.

Výsledek Schlegela navíc mohl být ještě lepší, nebýt smůly v kopci, kde jel po pádu na mokrých kostkách zbrzdil jeden z belgických jezdců.

Mistr světa Ledanois z Francie

Závod juniorek ovládly, stejně jako časovku, americké cyklistiky. Druhé zlato na domácí trati vybojovala Chloe Dygertová, opět s velkým náskokem před svoji krajankou Emmou Whiteovou, obě si zopakovaly umístění z časovky. S velkými ambicemi šla do závodu Nikola Nosková, která před rokem ve španělské Ponferradě skončila čtvrtá, dnes ale dojela na 25. místě s více než dvouapůlminutovou ztrátou.

Dlouho se Nosková držela ve vedoucí skupině, ale v závěrečném okruhu ji potkala smůla. "V posledním kole se mi sekl řetěz mezi rám a převodník a bylo po nadějích. Jsem zklamaná," řekla v cíli Nosková.

Výsledky:

Muži U23 (162 km):

1. Ledanois (Fr.) 3:54:45, 2. Cinsonni (It.) stejný čas, 3. Turgis (Fr.), 4. Moscon (It.) oba +2, 5. Kamp (Dán.), 6. Liemhard (Švýc.), 7. Schlegel všichni +5, ...85. Turek, 86. Černý oba +3:31, Sisr (všichni ČR) nedokončil.

Juniorky (64,9 km):

1. Dygertová 1:42:16, 2. Whiteová (obě USA) +1:23, 3. Skalniaková (Pol.) +1:28, 4. Kajiharová (Jap.), 5. Andersenová (Nor.), 6. Balsamová (It.) všechny +1:41, ...25. Nosková (ČR) -2:38.