Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...

Memoriál Jana Veselého vyhrál Urbášek. Juniory ovládl Otruba s Brázdou z Mapei Merida Kaňkovský.

12. ročník Memoriálu Jana Veselého v silniční cyklistice, Český pohár mládeže a žen pro rok 2015, 19. závod Slezského poháru amatérských cyklistů 2015 a okruhy pro veřejnost, to vše byly závody v silniční cyklistice, které se jely v sobotu na Hlavní třídu v Ostravě-Porubě.

24.08.2015 / 21:59

Junioři Mapei Merida Kaňkovský v Porubě

Na okruhu dlouhém 2,5 km předvedli svůj výkon žáci i dospělí účastnící se Slezského poháru amatérských cyklistů i nejlepší profesionální cyklisté. Největší hvězdou byl bezesporu ostravský rodák a nejlepší český cyklista do 23 let Josef Černý z polské stáje CCC Sprandi Polkowice. Ten nakonec skončil třetí za Janem Urbáškem z Ex 23 Saroni factory team a Ondřejem Fierlou z Team Forman Cinelli.

Juniory, kteří jeli 36 okruhů a celkem 43,2 km zcela ovládli na 1.místě Jakub Otruba a na 2.místě Michal Brázda. V tomto pořadí jsou i celkově v průběžném pořadí ČP poháru juniorů na silnici. Třetí skončil v závodu Matěj Kotouček z Favoritu Brno, čtvrtý Petr Trachtulec z Petřvaldu a pátý Martin Šmída z SKC Tufo Prostějov.
Kadety vyhrál Hynek Palička z ACK Stará Ves nad Onřejnicí před oddílovým kolegou Vladimírem Mikšaníkem a polským cyklistou Mateuszem Manowskim. Vedoucí muž České poháru Jan Cink z Mapei Merida Kaňkovský byl 9., ale stále vede pořadí ČP před Tomášem Bártou z Prostějova a Karlem Vackem z Příbrami.

1. místo získal starší žák Mapei Merida Kaňkovský Pavel Bittner, druhý byl René Smejkal z Lanškrouna a třetí Luboš Komínek z Dukly Praha. Bittner se dostal do čela silničního poháru, když předstihl neúčastního se Mathiase Vacka z Příbrami. V mladších žácích ještě podtrhl úspěch olomouckého oddílu třetím místěm nejmladší z rodu Kaňkovských Adam.