Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...

Mapei Merida Kaňkovský zakončil úspěšnou sezónu

Historický nejúspěšnější sezonu za sebou mají mladí cyklisté ze stáje Mapei Merida Kaňkovský. Na domácím silničním a dráhovém šampionátu získali obdivuhodných 31 medailí.

11.10.2015 / 8:30

Mapei Merida Kaňkovský 2015 na Tour de Beer

"Kaňouři" ovládli Český pohár, kde vyhráli 22 závodů, třiadvacetkrát byli druzí a pětkrát třetí. "V domácích závodech mě trošku překvapovali kluci, jak dominovali, vyjma kadetů, jsem vyhrávali téměř všechny závody a měli jsme je pod kontrolou. Kadeti ale zase byli vytrvalí, pravidelností nakonec Honza Cink vyhrál Český pohár celkově," řekl Jiří Kaňkovský trenér Mapei Merida Kaňkovský.

Letos poprvé si poměřili síly i se světovou elitou. Z jednoho závodu Světového poháru si Michal Brázda odvezl sedmé místo a Otruba byl dvanáctý v Závodu Míru mládeže. Michal Brázda i Jakub Otruba se účastnili také mistrovství Evropy v estonském Tartuu a mistrovství světa v americkém Richmondu. Jakub Otruba, který pojede v kategorii juniorů i příští rok, byl jako prvoročák na ME v časovce 16. a v Richmondu 29. Pokud bychom pořadí brali jen dle ročníku narození 1998, pak byl v Tartuu 5. a v Richmondu 8. V individuálních závodech se, zejména kvůli technickým potížím a pádům, dvojici Brázda-Otruba až tak nevedlo, na ME byli 66. Otruba a 114. Brázda, na MS pak Michal vzdal a Jakub dojel 47. "Světový pohár a ME i MS byl pro nás velkou zkouškou, je tam obrovská konkurence, nám se bohužel i na MS nevyhnuly pády. Ale kluci mě nezklamali. Brázda byl v jedné etapě v Německu byl 7., Otruba byl na Závodu míru v Terezíně 12., což je výborný výsledek pro něj prvoročáka, příští rok myslím letošní zkušenosti zúročí," hodnotil závody v zahraničí Jiří Kaňkovský.

Trenér Jiří Kaňkovský si cení zejména vítězství na silničním mistrovství v Žilině, kde Michal Brázda vyhrál závod s hromadným startem před parťákem Jakubem Otrubou, který zase v časovce zvítězil před Jiřím Šromem taktéž z MAPEI Merida Kaňkovský.

MČR v Žilině, zlatý Brázda, stříbrný Otruba...

Tým v příští sezoně čekají změny v podobě odchodu jezdců Brázdy, Šorma a Klevety, kteří přestupují do nejlepší české stáje Whirpool-Author. Tým pro změnu posílí Dominik Koudela přícházející z pražského Kova. "Pro mě velkým potěšením, že kluci od nás jdou do nejlepšího českého týmu. Trenér Fiala mladé jezdce umí zařadit mezi dospělé, nenaloží jim hned těžké závody, postupně jě do toho dospělého pelotonu uvede. Do příštího roku nás posílí Dominik Koudela, a hlavně posouváme výborný tým starších žáků, na kterých by to mělo příští rok stát," doplnil Kaňkovský.