Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...

Mapei Merida Kaňkovský má z MČR 29 medailí. Rekordmanem je Pavel Bittner v žácích

Nejúspěšnějším českým mladežnickým oddílem je olomoucký tým Mapei Merida Kaňkovský. V letošní sezóně doposud získal na mistrovských závodech 13 zlatých, 14 stříbrných a 2 bronzové. Rekordmanem je žák Pavel Bittner, který má po MČR mládeže 7 zlatých a 2 stříbrné medaile.

05.08.2015 / 6:53

Pavel Bittner kraluje v žácích českým silnicím

Pavel Bittner opanoval MČR mládež na dráze v Praze, které se konalo v červenci. V žácích Pavel Bitnner z (Mapei Merida Kaňkovský) vybojoval čtyři zlata, když vyhrál sprint, 500 m s pevným startem, stíhací závod na 2 km a scratch a přidal také stříbro z týmového sprintu. V kadetech přidal dvě zlata Jan Cink z (Mapei Merida Kaňkovský), který vyhrál sprint a 500 m s pevným startem. V juniorech se olomouckému týmu až tak nevedlo, Michala Brázda musel být navíc pro nemoc ze závodů stažen. Nejlepším juniorským sprinterem se stal Lukáš Holub (ZČE Cyklistika Plzeň), Václav Kočařík (SKC Tufo Prostějov)  kraloval ve scratchi a závodu na 1 km s pevným startem, Matěj Kotouček (Favorit Brno) získal zlato ve stíhacím závodě na 3 km a trio SKC Tufo Prostějov (Strupek, Šmída, Šána) bylo nejlepší v týmovém sprintu.

Na začátku srpna se odjelo Mistrovství republiky mládeže na silnici. V časovce v Židovicích byl nejlepším kadetem na 16 kilometrové trati se stal David Zadák z Cykloteam Ostrov před Janem Cinkem z Mapei Merida Kaňkovský. Z žákyň na trati dlouhé 11 km byla nejrychlejší Veronika Jandová (Favorit Brno), na stejně dlouhé trati mezi žáky vyhrál Jakub Ťoupalík (ČEZ Cyklo Team Tábor) a závod kadetek (11 km) se stal kořistí Natálie Valuchové (SKC Tufo Prostějov)

MČR posléze pokračovalo týmovými časovkami. Mezi juniory bylo nejlepší trio Adam Šimůnek, Václav Sirůček, Jakub Hrubý z KC Kooperativa SG Jablonec n.N. doplněno Lukášem Kuntem (Remerx Merida Team Kolín), kteří na trati dlouhé 48 kilometrů vyhráli o 16 vteřin před týmem Mapei Merida Kaňkovský jež jel ve složení Jakub Otruba, Michal Brázda, Jiří Šorm, čtvrtý jezdec Michal Kučera dojel do cíle po časovém limitu. Závod juniorek se stal kořistí Nikoly Noskové a Nikoly Bajerové z KC Kooperativa SG Jablonec n.N. Mezi kadety vyhrála čtveřice Cink, Klimek, Klabouch, Bárta (Mapei Merida Kaňkovský/Velo - Club Cirkl Č. Budějovice/SKC Tufo Prostějov).

V Chudoslavicích pak bylo zakončeno mistrovství České republiky mládeže na silnici závody s hromadným startem. V žácích vyhrál na 44 km dlouhé trati Pavel Bittner z Mapei Merida Kaňkovský před Adamem Ťoupalíkem Ťoupalík (ČEZ Cyklo Team Tábor) a Kučerou (CK MTB Maraton Hlinsko). V dívkách vyhrála Jandová z favoritu Brno. V kadetech na 77 km zvítězila Vaníčková z Ivar CS - Author Team a v chlapcích Zadák (Cykloteam Ostrov). Jeden z favoritů Jan Cink z Mapei Merida Kaňkovský spadl dva kilometr před cílem a do spurtu jedenáctičlenné skupiny tak nemohl promluvit.

Jakub Otruba a Michal Brázda se chystají na ME v Estonsku

Jakub Otruba a Michal Brázda se chystají na ME v Estonsku. Šorm s Klevetou na závod Regionem Orlicka

Další program jezdců Mapei Merida Kaňkovský naplní evropský mistrák, kam se chystají mistři ČR na silnici a v časovce Michal Brázda a Jakub Otruba. "Časovka není dlouhá, jen 18 kilometrů, pro Jakuba by byla výhodnější delší trať. V hromadném závodě to bude loterie, protože trať není moc náročná. Může dojet šedesát lidí a pak to bude o štěstí, když by fouklo, může se to nadělit. Pojedeme na Michala Brázdu, protože má lepší závěr," řekl trenér Mapei Merida Kaňkovský a asistent trenéra ČR juniorů Jiří Kaňkovský.
Zbytek týmu čeká etapový závod Regionem Orlicka. "Tady budou lídr Jiří Šorm a Jakub Kleveta, bude to dost náročný závod a dobrý test," dodal Jiří Kaňkovský. Více o závodu Regionem Orlicka.