Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...

Královskou etapu v Katalánsku vyhrál Američan Van Garderen

V závodu Okolo Katalánska se jela královská etapa z Tony do La Moliny. Vítězství urval Američan Tejay Van Garderen z BCM Racing, vedoucí trikot se nyní bude vyjímat na těle Belgičana De Clerqa z Lotto Soudal.

26.03.2015 / 17:36

Tejay Van Garderen vyhrál královskou etapu Okolo Katalásnka

Volta Ciclista a Catalunya měla na pořadu královskou etapu se čtyřmi těžkými stoupáními na 188,4 km mezi Tonou a La Molinou. V úniku zůstala dvojice Riccardo Zoidl (Trek Factory Racing) aTom Danielson (Cannondale-Garmin), jejíž náskok smazal ostrým nástupem Team Sky. Zareagoval Tinkoff-Saxo s Contadorem, a protože Rolland ztrácel už od poloviny etapy, bylo jasné, že se bude také měnit dres vedoucího závodníka.

Tejay Van Garderen nastoupil přes běloruského závodníka Team Sky Kiryienku, držet se ho snažil Daniel Martin z Cannondalu. Dva kilometry před cílem se zvedl také Alberto Contador, se kterým se držel Atapuma z BMC. Contador dojel Američana, Kiryienka ale pomohl Portemu, aby se dotáhl na čelo. Van Garderen nastoupil znovu, Porte poodje Contadorovi a získal na Pistolera pět vteřin.

Belgičan Bart de Clerq z Lotto Soudal se dotáhl na skupinu pronásledovatelů a získal trikot lídra. Vede nyní 21 sekund před Portem a 25 sekund před Pozzovivem z AG2R.

Leopold König dojel 72. se ztrátou 20:50, Josef Černý 86. s mankem 27:49, stejně jako 93. Petr Vakoč a 164. Jan Hirt. Ze závodu dnes odstoupili například Matteo Pelucchi z IAM Cycling, Michael Rogers z Tinkoff-Saxo či Thomas de Gendt z Lotto Soudal.