Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...

Králem Flander se letos stal Ital Alberto Bettiol

Belgické klasiky na kostkách a kopcích ve Flandrech vyvrcholily 103. ročníkem Ronde van Vlaanderen. Po 270 km z Antverp do Oudenaarde měl nejvíce sil italský mladík Alberto Bettiol z EF. Druhý dojel Dán Asgreen a třetí Nor Kristoff. Zdeněk Štybar dojel na 36. místě.

07.04.2019 / 17:11

Profil_Ronde van Vlaanderen - Tour des Flandres

Na cyklististy čekalo tedy na 270 km sedmnáct kopců, bergů nebo po Vlámsku hellingenů. Do toho kostkové úseky (5), proto jsou Flandry tak zbožňované.

Hellingeny

Po hodině šla do úniku čtveřine Houle, Touze, Asselman a van Rooy, čtveřice měla při nájezdu na první kostky náskok 6:41.

Únik Flandry 2019

155 km před cílem skončil závod po pádu pro jeho loňského vítěze, Nikoho Terpstru.

Pro Nikiho Terpstru skočnil závod 155 km před cílem...

Pád měl i Mathieu van der Poel, ale dokázal se vrátil na čelo. Na Oude Kvaremontu bohužel skončil Zdeněk Štybar, kterého odvařil atak právě van der Poela. Rozhodlo stoupání na Paterbergu, kde nastoupil Alberto Bettiol z EF a hlavní favorité už ho nedokázali sjet. Druhý nakonec dojel dělník závodu Casper Asgreen z DQS a spurt hlavní skupinky vyhrál Nor Kristoff z UAE.