Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...

Kennaugh ze Sky vypálil na Dauphiné spurtérům jejich rybník

Jednou z generálek na slavnou Tour de France je francouzský etapový závod Critérium du Dauphiné. Jeho první etapu vyhrál britský šampion Peter Kennaugh.

07.06.2015 / 14:54

V první etapě z Ugine do ex-olympijského Albertville čekalo na cyklisty několik okruhů s celkovou kilometráží 132. Na 11. km šla do úniku čtveřice Maarten Wijnants (LottoNL), Romain Guillemois (Europcar), Daniel Teklehaimanot (MTN) a Björn Thurau (Bora). Na 25. km měli náskok přes pět minut. Peloton pustil uprchlíky na 7:20, pak začal náskok pomalu stahovat. 63 km před cílem už měla čtveřice jen 3:30. 22 km před cílem byli Wijnants a Guillemois zpět v pelotonu, Thurau a Teklehaimanot drželi náskok 1:30.

Dva stateční v úniku na Dauphiné

16 km před cílem zvonily zvony do posledního kola pro Thuraua a Teklehaimanota pořád měli šanci, peloton byl 1:19, ale spurtérské mančafty už začaly být velmi aktivní. Cofidis jel pro Bouhanniho, Lampre pro Modola, Etixx pro Alaphilippa, Orica pro Corta s Gerransem. 13 km před koncem zkusil ještě sólo únik Thurau z Bory, ale pořád měl jen 46 vteřin. To už se začala nastupovat v petotonu. Nastoupil Nathan Haas z Cannondale-Garmin, Tony Martin zareagoval, stejně jako Daniel Oss z BMC. Oss se brzy dotáhl na Teklehaimanota.  Za Ossem vyrazili Grivko z Astany, Kennaugh ze Sky, Izagirre z Movistaru a Wyss z IAM Cycling. Thurau měl na 10 km k dobru 20 vteřin.

4 km před cílem byl Thurau dostižen pěticí, náskok na peloton byl 13 vteřin a vše spělo k hromadnému spurtu. Jenže 2,7 km se ze skupinky uprchlíků zvedl britský šampióná Peter Kennaugh ze Sky a vypálil všem spurtérům rybník, když si v technickém dojezdu udržel náskok a dojel pár vteřinek před spurtujícím pelotonem, který přivedl Sacha Modolo z Lampre-Merida.