Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Kdo vyhraje bitvu o Flandry?

V neděli vrcholí jaro belgických flanderských klasik. Jede se 105. ročník Okolo Flander. Můžeme se těšit na opakování loňské bitvy mezi obhájcem Van der Poelem, druhým Van Aertem, mistrem světa Alaphilippem a také Peterem Saganem. Bohužel bez Zdeňka Štybara, který kvůli srdeční arytmii musel podstoupit operaci.

02.04.2021 / 8:35

MVDP_WVA 2020

 

Startuje se v Antverpách a cíl je po 263, 7 km v Oudenaarde, závod budeme moci sledovat v PP i na ČT SPORT. Na borce čeká 19 hellingenů a 7 kostkových úseků, poslední Paterberg na 256 kilometru.

 

Profil_Flandry

 

Čeká se velká bitva a určitě už nemůže být zužována na loni nejlepší trojici na Flandrech van der Poela, van Aerta a Alaphlippa, který ze souboje v roce 2020 vypadl po pádu způsobeném nárazem do motorky. 

 

 

Na E3 Saxo Bank Classic ukázal DQT, že týmovým pojetím může oslabit sílu dvou "cyklokrosařů", proto kromě Alaphliippa budou připraveni ujet všem právě vítěz E3 Kasper Asgreen, a také dalšího Francouze Senéchala či domácího Lampaerta. Bohužel bez našeho želízka v ohni Zdeňka Štybara. Zdeněk Štybar musel kvůli srdeční arytmii na operaci

 

Sagan

 

A nesmíme zapomenout na vítěze Flander z 2016 Petera Sagana, který se na Katalánsku dostal do formy po onemocnění covidem. V záloze bude mít Bora Nilse Politta. Dalším nebezpečím bude Ineos, Van Baarle se zaskvěl na Dwars Door Vlaanderen, pořád je tu Pidcock a čeká na svoji šanci.

 

Palmares_Flandry

 

Připraven je vítěz Milan San Remo Jasper Stuyven z Treku a jeho stájový kolega Mads Pedersen. AG2R má van Avermaeta s Naesenem, Lotto Soudal van der Sandeho, Wellense a Degenkolba. EF Bettiola vítěze Flander z 2019 a Valgrena s Keukeleirem. ISN má zkušeného VanMarcka a mladého Dána Würtz Schmidta. 

 

Guess the winner

 

DSM jede s Benootem, který byl třikrát po sobě v TOP10 na Flandrech a S.K. Andresenem, BikeExchange startuje s pátým borcem Gent-Wevelgem Michaelem Matthewsem, UAE s vítězem Flander z 2015 a třetím z GWV Trentinem. Qhubeka s druhým z GWV Nizzolem a zlepšujícím se Rakušanem Goglem. Cofidis má Laporta, druhého z DVV a Druckera.

Bahrain veze Colbrelliho s Hausslerem, FDJ Künga s Genietsem, Movistar Ivana Garciu Cortinu, IMG bráchy van Poppely, A. de Gendta, BB Hotels Coquarda a zkušeného DeBackera, Arkea Samsci Barguila a Direct Energie Turgise s Terpstrou. 

Flandry 2020

Zdroj fotografie: www.rondevanvlaanderen.be/nl/rvv/elite-mannen