Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...

Gorila Greipel je zpět. Vyhrál druhou etapu Paris-Nice

Druhou etapu závodu Paříž-Nice ze Zoo Parc de Beauval do Saint-Amand-Montrond vyhrál po spurtu pelotonu Němec André Greipel z belgického týmu Lotto Soudal.

10.03.2015 / 17:15

André Greipel vítězí ve druhé etapě Paris-Nice 2015

Také druhá etapa závodu za sluncem měla svůj únik. Pustil se do něj  Arnaud Gerard z týmu Bretagne-Seche Environnement, 70 km do cíle měl sedm minut a virtuálně byl ve žlutém, ale 38 km před cílem byl peloton zase pohromadě.

9,5 km před metou to zkusil Tony Martin z Etixx - Quick Step, za kterým vyrazili Geraint Thomas z Team Sky, Matthi Breschel z Tinkoff-Saxo a Lars Boom z Astany, v tu chvíli byl v ohrožení Kwiatkowského žlutý dres, protože všichni tři ztráceli na polského mistra světa jen okolo deseti vteřin.

Lotto Soudal, LottoNl-Jumbo a Lampre-Merida ale náskok stáhla a belgické Lotto pustilo na koleje vláček pro "Gorilu" André Greipela, který etapu vyhrál před francouzským mistrem Démarem z FDJ a Degenkolbem z Giant-Alpecin. Celkově vede stále Michal Kwiatkowski z Etixx - Quick Step. John Degenkolb ale díky bonifikacím na prémiích už ztrácí jen dvě vteřiny.