Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...

František Sisr z Klein Constantia vyhrál první etapu Okolo Bretaně

Hned první etapa týdenního etapáku kolem Bretaně dopadla na výbornou pro development celek Etixxu tým Klein Constantia. Dlouhou dobu jel v úniku Rémi Cavagna, aby ze spurtu menší skupinky vyhrál etapu český borec František Sisr, který vede nyní závod i celkově.

26.04.2016 / 6:29

Franta Sisr zvedá ruce...

První etapa týdenního závodu Okolo Bretaně vedla z Quiberonu do Landévantu a měřila 158 kilometrů. Po deseti kilometrech vyrazil do úniku francouzský borec v dresu Klein Constantia Rémi Cavagna a vybudoval si až jedenáctiminutový náskok. První hodinu držel rychlostní průměr na 46 km/hod. Peloton ho začal stahovat od 80. kilometru.

Rémi Cavagna v úniku první etapy v Bretani

"Když jsme dojeli Rémiho, začaly se o únik z pelotonu pokoušet malé skupinky. Mě se povedlo dostat do jedné z nich. Jelo nás celkem sedm a měli jsme až čtyřicetisekundkový náskok. V cíli jsme měli 26 sekund. Celý den jsme se v etapě cítil velmi dobře, v pelotonu byly navíc i nějaké pády, proto bylo dobré být vepředu," říkal po závodu šťastný vítěz František Sisr. Ten pojede v úterý v dresu vedoucího závodníka, Cavagna pak v dresu největšího bojovníka. V hlavním poli dojeli další borci Klein Constantia Przemyslaw Kasperkiewicz, Maxmilian Schachmann, Michal Schlegel a Ivan Garcia Cortina.