Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...

Flandry vyhrál Van der Poel

Letošní Flandry přinesly velký souboj bývalých cyklokrosových rivalů Van der Poela s Van Aertem, do kterého přibyl mistr světa Julian Alaphilippe. Tato trojice opravdu ujela všem, ale Francouz po kolizi s motorkou a nepříjemném pádu musel ze závodu odstoupit. Ve spurtu dvou rivalů vyhrál o galusku Mathieu Van Der Poel, který navázal na vítězství svého táty Adrieho z roku 1986.

18.10.2020 / 15:48

Cilove_Foto

Vše podstatné se začalo odehrávat na Kopperbergu asi 45 km před cílem. V nejtěžším stoupání nastoupil Julian Alaphilippe a dotáhl na čele jedoucího Turgise z Direct Energie, čelo závodu tento nástup i s favority Van Aertem a Van der Poelem sjelo, a přišel druhý atak mistra světa 38 km před cílem na Steenbeekdries. Chytil se jen MVDP a po chvíli je docvakl Van Aert.

Pád Alaphilippa

Když trojice odrazila pokus Bettiola sjet náskok, přišla neuvěřitelná situace, van de Poel se ještě zvládnul vyhnout motorce na straně, ale Alaphilippe nedával pozor a ramenem se srazil s motocyklem a v bolestech se svíjel na silnici. Závod pro něj skončil. Dvojice Van Aert a Van der Poel pokračovala bez něj a navýšila náskok na minutu. RTG po závodě ukázal zlomeniny 2. a 4. záprstní kůstky.

Souboj velkých rivalů, jejichž "kamarádství" ještě vzrostlo na Gent - Weveglemu, pokračoval, na poslední výjezdu  na Oude Kvaremont na sebe ale neútočili. Navýšili náskok na 1:12, zezadu odjel skupině Oliver Naesen.

Rivalove

Spurt v závěru zvládl o kousel lépe Mathie van der Poel, který obléká dres Alpecin Fenix od naší firmy KALAS Sportswear. Třetí byl Alexander Kristoff z UAE.

TOP10_Flandry 2020

Naši dojeli daleko za špičkou, ale oba byli vidět v nástupech kolem 70. km. Stejná číslovka pak patřila Petru Vakočovi v cíli, Zdeněk Štybar byl o tři příčky za ním.