Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...

Erik Baška vyhrál 4. etapu na Karpatech před naším Františkem Sisrem

Předposlední etapa Karpat vedla z Dobňan do Nového Mesta nad Váhom. První vítězství v sezóně si připsal domácí cyklista Erik Baška z AWT GreenWay. Druhý dojel český reprezentant František Sisr. Celkově vede stále Baškův stájový kolega Alvaro Cuadros.

02.05.2015 / 16:27

Erik Baška si užívá prvenství v Novém Meste nad Váhom

Sobotní etapa vedla z Dohňan do Nového Mesta nad Váhom a měřila 140 km. Na trase byl jeden větší kopec, ale nedosahoval parametrů páteční etapy. Etapa vedla z Dohňan, rodné vesnice slovenského cyklisty Erika Bašky, který si dal v závodu na domácí půdě záležet a ve spurtu porazil českého reprezentanta Františka Sisra z Dukly Praha a Belgičana Milana Mentela z Lotto Soudal U23. "Jsem moc šťastný, že se mi první vítězství v sezóně povedlo vybojovat právě v etapě, která startovala v mojí rodné vsi. To je opravdu velká věc," říkal v cíli Erik Baška.

František Sisr na stupních vítězů. Druhý v Novém Mestě n.V.

Pro AWT GreenWay bylo hlavním cílem ubránění žlutého trikotu v držení Španěla Alvara Cuadrose Moraty. Na něj útočil hlavně Němec Silvio Herklotz (Team Stölting), který bojoval i o bonifikace na rychlostních prémiích, ale Cuadros si německého cyklistu hlídal. Němec získal alespoň celkové druhé místo. Poslední etapa povede na maďarském území. Slovák Erik Baška bude chtít i v poslední etapy Carpathian Couriers Race U23 bojovat o vítězství. "První etapy pro mě byly velmi náročné, protože jsem spriner a kopce pro mě nejsou ideální trasou. Dnes to byla etapa pro mě a taky ve Vezpremu bych se chtěl pokusit o vítězství," říkal jedenadvacetiletý cyklista farmy Etixxu - Quick Step.
Poslední etapa měří 109 km a jede s v maďarském Vezprému, kde je start i cíl. "Polka jersey" pro nejlepšího vrchaře by na maďarské rovině neměl mít problém udržet cyklista Favoritu Brno Michael Kukrle. František Sisr je v celkovém hodnocení poskočil na 11. místo se ztrátou osmatřiceti vteřin na Cuadrose.