Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...

Enrico Gasparotto uctil týmového parťáka Demoitieho na Amstel Gold Race

Italský cyklista Enrico Gasparotto z belgického prokontinentálního celku Wanty - Groupe Gobert vyhrál 51. ročník klasiky AMSTEL GOLD RACE. Na cílové pásce poslal do nebe pozdrav nedávno zesnulému kamarádovi z týmu Antoinu Demoitiemu.

17.04.2016 / 18:35

Enrico Gasparotto zvedá ruce k nebi...

Enrico Gasparotto Wanty - Groupe Gobert vyhrál AMSTEL GOLD RACE už podruhé v kariéře. Poprvé se radoval v roce 2012. V letošním ročníku rozhodl o svém vítězství na legendárním Caugergu, kde se jej dokázal udržet pouze Dán Valgren z Tinkoffu. Ve spurtu byl ale Gasparotto silnější a mohl se tak radovat z vítězství. V cíli pak první slova směřoval k zesnulému kamarádovi Antoinu Demoitié, která nedávno zemřel během závodu po kolizi s motocyklem.

S trofejí...

V závodě byli vidět i čeští cyklisté. Josef Černý z CCC Sprandi Polkowice byl v úvodním úniku, který končil zhruba po dvě stě kilometrech. Patnáct kilometrů před cílem na prvním průjdezdu Caubergem se dopředu dral Roman Kreuziger. Nastoupil sice později, ale tentokrát mu atak jako v roce 2013 nevyšel. Hned za ním vyrazil Tim Wellens Lotto Soudal, který si před posledním stoupáním na Cauberg vezl dvanáctivteřinový náskok, ale osekaný peloton už byl blízko. Na začátku Caubergu byl vepředu i Petr Vakoč Etixx Quick Step, ale tentokrát neměl formu jako na Brabantském šípu ve středu. V rozhodující fází kopce pak vyrazil Gasparotto, kterého zachytil Kreuzigrův kolega Michael Valgren a společně dojeli do cíle, favoriti za nimi možnost sjet jejich náskok prováhali. Gasparotto Valgrena přespurtoval a radoval ze druhého vítězství na Amstelu v kariéře. Kreuziger dojel 12. a Vakoč 30.