Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...

Druhou etapu Okolo Slovenska vyhrál Averin

Ve druhé etapě Okolo Slovenska si cyklisti užili kopce, v koncovce v Popradu měl nejvíce sil ázerbajdžánský cyklista Maxim Averin.

11.06.2015 / 21:58

Druhou etapu Okolo SVK vyhrál Averin

Druhá etapa 59. ročníku tradičního závodu Okolo Slovenska měřila 158,6 km a mířila z Telgártu do Popradu. První dospurtoval Maxim Averin z tímu Synergy Baku před Michajlem Kononenkem z ukrajinského Kolss BDC a třetím Davidem Viganem z italského Team Idea 2010 ASD. Ital obsadil už podruhé třetí příčku. Z českých cyklistů dojel v etapě nejlépe 20. Martin Boubal z CK Příbram Fany Bistro. Z AWT-GreenWay dojel jako první na 17. místě polský cyklista Przemyslaw Kasperkiewicz.

Druhá etapa Okolo SVK končila v Popradu

I v celkovém pořadí vede Averin, šest vteřin před Italem Filippo Fortinem a osm před jeho krajanem Davide Viganem. Z našich je na tom nejlépe Jiří Polnický z Whirpool-Author na 8. místě a ztrátou 12 sekund. Hned za ním je domácí borec, závodník Tinkoff-Saxo a bratr Petera Sagan Juraj. 23. je Martin Boubal, 31. Petr Hampl z českého reprezentačního celku. Lídr AWT-GreenWay, Francouz Alexis Guerin ztrácí na 35. místě 16 sekund. Zítra pokračuje slovenský etapák téměř 200 km dlouhou etapou z Popradu do Žiaru nad Hronom. V pelotonu dnes dojel i Guerinův oddílový kolega Michal Schlegel, který hodnotil prozatimní výkony na Okolo Slovenska. "V první etapě jsme museli hodně pracovat, stahovali jsme únik. Takže tam byla velká únava. Dneska už to bylo trochu lepší, ale bylo to v kopcích. Únava je velká, doufám, že se nám bude dařit líp, než se nám zatím daří."