Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Druhou etapu Gira vyhrál Viviani ze Sky

Giro d´Italia pokračovalo druhým dnem spurtérskou etapou z Albengy do Genovy. Nejrychlejším borcem v závěru byl Ital Elia Viviany z Team Sky.

10.05.2015 / 17:16

 Elia Viviani pořáží Hoflanda a vítězí ve 2. etapě

Závod začal tradičním únikem, ve kterém byli Frapporti (Androni Giacitolli), Owsian (CCC Sprandi Polkowice), Berlato (Nippo Vinni-Fantini), Zhupa (Southeast Pro Cycling)  and Lindeman (Team Lotton-NL Jumbo), kteří měli 73 km do cíle 6:24. 35 km do Janova už ale borci měli jen něco lehce přes dvě minuty.

Cyklisti v úniku druhé etapy

O stahování náskoku se starali především týmy, které měly svoje želízka v rychlé koncovce. Hodně aktivní byli hlavně Trek Factory Racing a Team Giant-Alpecin. Pak za to vzal také Greipelův Lotto Soudal. Koncovku ovlivnil pád na 24 km. Do svodidel šel australský mistr Heinrich Haussler z IAM Cycling a jeho týmový kolegové Matteo Pelucchi a Sylvain Chavanel. Lehli si také Tanel Kangert z Astany či Darwin Atapuma z BMC. Pětice v úniku měla 20 km před cílem náskok už jen padesáti vteřin. Další, kdo spadl byl Dwayer Quintana z Movistaru a 11,7 km tady byl další hromadný pád a v něm opět smolař etapy Haussler, který si před tím dojel ztrátu. Tinkoff-Saxo elimonovalo možnost pádu tím, že opanovalo čelo pelotonu a drželo Contadora vepředu. Mezitím byli uprchlíci dojeti.

Peloton byl pádem rozdělen na dvě poloviny. Druhá ztrácela 10 km před cílem 10 sekund. A ve druhé byli třeba Garmin-Cannondale s Hesjedalem, téměř celé BMC a také jeden z favoritů Domenico Pozzovivo z AG2R.

Závěrečný spurt rozjela Orica pro Matthewse. Když to vypadalo na Greipelovo vítězství, předjeli jej Moreno Hofland z Lotto NL-Jumbo a Elia Viviani z Team Sky, který měl nakonec nejvíce sil a zvítězil. Matthews dojel sedmý a do zítřejší etapy pojede v růžovém. Šokující je ztráta Pozzoviva z AG2R, který dojel s více než minutou. Z našich byli vysoko Kreuziger i König, Petr Vakoč přijel do cíle se ztrátou 2:48, jeho Etixx byl bohužel také v pádech a už po první etapě přišel o Pietera Serryho, který musel odstoupit.

"Druhá etapa nebyla vůbec jednoduchá. Vedro, vysoké tempo, dojezd na technickém okruhu. Nepříjemný pád deset kilometrů před cílem odnesl týmový kolega Pieter Serry, se zlomenou klíční kostí pro něho Giro předčasně skončilo. Rigo se pádu těsně vyhnul a dojel v prní skupině. Atmosféra na okruhu byla neskutečná, hlavně v cílové rovince mi z hukotu diváků šel až mráz po zádech," hodnotil etapu na svých stránkách český jezdec Petr Vakoč.

Michael Matthews pojede v Maglia Rosa dresu

Výsledky 2. etapy Giro d´Italia

#JménoTým
1VIVIANI EliaItaly
2HOFLAND MorenoTeam LottoNL-Jumbo
3GREIPEL AndréGermany
4MEZGEC LukaTeam Giant - Alpecin
5PETACCHI AlessandroSoutheast
6NIZZOLO GiacomoTrek Factory Racing
7MATTHEWS MichaelAustralia
8APPOLLONIO DavideAndroni Giocattoli
9COLLI DanieleNippo - Vini Fantini
10TIRALONGO PaoloAstana Pro Team

Průběžná celková klasifikace Giro d´Italia

#JménoTým
1MATTHEWS MichaelAustralia
2GERRANS SimonOrica GreenEDGE
3CLARKE SimonAustralia
4CHAVES Johan EstebanOrica GreenEDGE
5KREUZIGER RomanCzech Republic
6CONTADOR AlbertoTinkoff - Saxo
7ROGERS MichaelTinkoff - Saxo
8BOARO ManueleTinkoff - Saxo
9ROVNY IvanTinkoff - Saxo
10TIRALONGO PaoloAstana Pro Team

HR

 

Zdroj fotografie: www.gazzetta.it/Giroditalia/2015/en/?lang=en http://www.teamsky.com