Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...

Degenkolb ve spurtu neslavil, rychlejší byl na Vueltě Sbaragli z MTN

V desáté etapě se peloton Vuelty prohnal přes dvě kategorizovaná stoupání,  do cíle se jelo hromadně a jako první přeťal pásku Kristian SBaragli z MTN – Qhubeka. Tom Dumoulin drží červený trikot.

31.08.2015 / 19:14

Spurt o vítězství v 10. etapě Vuelty, nejlepší byl SparagliVe 146 kilometrů dlouhé etapě z Valencie do Castellónu se o únik postarala poměrně početná skupina 40 uprchlíků. Grupa se rozdělila už před prvním stoupáním na Puerto del Oronet, brzy se situace na čele opět měnila a dopředu šla nová parta 14 jezdců. Náskok úniku byl před posledním vrcholem etapy minimální a ve sjezdu do cíle držela už pouze vedoucí trojice náskok zhruba 20 sekund na peloton s vedoucím Tomem Dumoulinem. Na čele bojující De Marchi z BMC, Elissonde z FDJ a Sicard z Europcaru byli stahováni balíkem ve kterém pracovali hlavně dva závoďáci Giantu-Alpecin, dobře se totiž závod vyvíjel pro Johna Degenkolba. Němec s vydařenou sezonou byl jedním z favorizovaných sprintérů, kteří dokázali přejet stoupání druhé kategorie v hlavní skupině.
Na rovinaté pasáži 6,5 kilometru před páskou se náskok trojky na čele začal rychle zmenšovat. O dva kilometry později už si mohli uprchlíci podat ruce a zařadit se za peloton.  Po sérii pravoúhlých zatáček se dostali závodníci do závěrečné rovinky a souboj o etapové prvenství vyšlo nejlépe Kristianovi SBaraglimu z afrického týmu MTN – Qhubeka, John Degenkolb se dlouho dostával do dobré pozice a nakonec se musel spokojit s druhým místem.

Závod skončil během desáté etapy pro maličkého Australana Ewana Caleba, vítěze 5. etapy letošní Vuelty. Zítra je pro cyklisty na programu dobití sil před extrémně náročným dnem, jedenáctou etapu protrpí  v horách státu Andorra.