Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...

Cieslik z Whirpool-Author vyhrál další podnil ČP Force Cupu v Blatné

I předposlední díl ČP Force Cup byl v režii jezdců stáje Whirlpool Author. Na zvlněném okruhu o délce 15 kilometrů se závodníci představili celkem jedenáctkrát. Nejlépe si vedl Pawel Cieslik, jenž si s pětivteřinovým náskokem dojel pro vítězství. Celkově vede Jiří Polnický.

23.08.2015 / 7:26

Whirpool-Author na Czech Cycling Tour

Pawel Cieslik si dnes přijel do Blatné pro vítězství v předposledním díle Force Českého poháru v silniční cyklistice. Ten se uskutečnil na zvlněném okruhu s délkou 15 km, který startovní pole absolvovalo celkem 11x.

Na startu se sešlo celkem 77 startujících, kdy všichni zastupovali domácí týmy a nikdo ze zahraničních týmů nevyužil možnosti startu. Závod se rozhodoval 40 km před cílem, kdy se peloton rozdělil a na čele zůstalo 21 závodníků. Ti s přibývajícími okruhy zvyšovali svůj náskok na zbytek pole. Whirlpool Author nechtěl ponechávat nic náhodě a tak půl kola před cílem nastoupil dosavadní lídr poháru Jiří Polnický s Pawlem Cieslikem, na které zvládl reagovat pouze Tomáš Koudela z SKC Tufo Prostějov.

Jejich náskok se nakonec vyšplhal na minutu a šestnáct vteřin a to když Pawel Cieslik s pěti vteřinovým náskok proťal cílovou pásku jako vítěz. Za ním druhý skončil Jiří Polnický, který tak opět upevnil své vedení. Za třetím Koudelou z SKC Tufo Prostějov přivedl druhou skupinu do cíle Alois Kaňkovský.

Osmé místo Tomáše Kalojírose navíc znamenalo 2. místo v kategorii U23 pro Whirlpool Author, kterou vyhrál Tomáš Medek z Puskinak.CZ a třetí byl ve třiadvacítkách Luděk Lichnovský z SKC Tufo Prostějov.