Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page

Český pohár mládeže pokračoval pod vládou Mapei Merida Kaňkovský

O víkendu prokračoval Český pohár mládeže v silniční cyklistice dvěma závody v okolí Loun. Mapei Merida Kaňkovský Olomouc si opět vedl výborně. V ženách byla dvakrát poražena vedoucí Zuzana Neckářová.

25.05.2015 / 19:47

Závod do vrchu vyhrál Michal Brázda před Jakubem Otrubou

Nejvýznamnější domácí seriál na silnici mládeže a žen Český pohár pokračoval o víkendu dalšími dvěma závody. Nejprve v sobotu čekal na všechny v Konětopích silniční závod do vrchu 3,1 km, o den později kritérium ve Viškově. Mezi juniory vyhrál do vrchu Michal Brázda (Mapei Merida Kaňkovský), jež o pět vteřin nechal za sebou svého oddílového kolegu Jakuba Otrubu, v kritériu si oba svá místa prohodili.

Mapei Merida Kaňkovský na ČP v Lounech

V závodu do vrchu na 3,1 km byl z Kaňkovských nejlepší v kadetech na 2. místě Jan Cink, vyhrál K. Vacek (CK Příbram - Fany Gastro). Mladší žáky vyhrál Čepek (SK Slavoj Terezín) 8:28 a starší Bouček (CK Příbram - Fany Gastro). Z žen byla nejrychlejší v jízdě do vrchu Martina Mikulášková (Stadion Louny), která jasně nedoucí ženu Českého poháru Zuzanu Neckářovou (Lawi Author Team) zdolala o dvě vteřiny. Neckářová skončila druhá i v kritériu, kde ji o jediný bod porazila Jarmila Machačová z Dukly Praha.

Výsledky:

Silniční závod do vrchu 3,1 km:

Mladší žáci:

1. Čepek (SK Slavoj Terezín) 8:28, 2. Černý (Dukla Praha, 3. Kobr (CK Bítovská) oba stejný čas.

Starší žáci:

1. Bouček (CK Příbram - Fany Gastro) 7:21, 2. M. Vacek (CK Příbram - Fany Gastro) +1, 3. Kolařík (SKC Tufo Prostějov) +4.

Žákyně:

1. Mišoňová (Sokol Veltěž) 7:46, 2. Jandová (Favorit Brno) +5, 3. Vernerová (Ivar CS Author Team) +14.

Kadetky:

1. Hájková (SKP Duha Fort Lanškroun) 7:46,  2. Ševčíková (Lokomotiva Beroun), 3. Valuchová (SKC Tufo Prostějov) obě stejný čas.

Kadeti:

1. K. Vacek (CK Příbram - Fany Gastro) 6:24,  2. Cink (Mapei Merida Kaňkovský) stejný čas, 3. Kašpar (SK Slavoj Terezín)  +3.

Juniorky:

1. Mináriková-Švecová (G.Benedikt Šveccykloteam Želeč) 7:3, 2. Planičková (SKC Tufo Prostějov) +4,  3. Klimková (Mapei Merida Kaňkovský) +17.

Junioři:

1. Brázda (Mapei Merida Kaňkovský) 6:11, 2. Otruba (Mapei Merida Kaňkovský) +5,  3. Drdek (ČEZ Cyklo Team Zábor) +19.

Ženy:

1. Mikulášková (Stadion Louny) 7:19, 2. Neckářová (Lawi Author Team) +2,  3. Rotterová (TJ Uničov) +56.