Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page

Český mistr Vakoč zazářil v Británii. Vyhrál druhou etapu a vede celkově

Petr Vakoč z Etixx - Quick Step opět ukázal, že umí dotáhnout únik do zdařilého konce. Ve 2. etapě Okolo Británie odskočil ze skupinky uprchlíků a dotáhl svůj únik v vítězství v etapě. Celkově pak obleče trikot nejlepšího závodníka.

07.09.2015 / 17:24

Petr Vakoč odpočívá po skvělém vítězství v Colne

Cyklistický svět si opět znamená jméno Petr Vakoč tučným písmem. Český mistr opět prokázal výbornou výkonnost. Formu si do Anglie přenesl z Czech Cycling Tour, které v polovině srpna vyhrál.

V etapě z Clitheroe do Colne, která měřila 159, 3 km byl ve skupine osmi uprchlíků. Když to vypadalo, že peloton osmičku 12,5 km před cílového Colne dostihne, zvedl se Petr Vakoč a odskočil pelotonu na 40 sekund. Team Sky se snažil ze všech sil únik Vakoče stáhnout, poté převzal tahání skupiny Tinkoff-Saxo a Lotto Soudal, ale Vaki už si náskok nenechal vzít a dojel si pro další skvělé vítězství na Aviva Tour (Tour of Britain). 4,7 km před cílem držel pražský rodák náskok 24 vteřin, když měl na Flamme rouge 15 vteřin, bylo už o vítězství jasno. Zdeněk Štybar dojel v etapě 19. a celkově je na 14. místě.