Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...

Česká reprezentace osmá na UCI Nation´s Cupu v Nizozemí

Tříetapový závod ZLM Rompoot Tour 2015 opanovali Dánové. Vyhráli týmovou soutěž i jednotlivce, když obsadili první tři místa. Naši závodníci do 23 let byli osmí, nejlepší jednotlivec Daniel Turek na 22. místě.

19.04.2015 / 6:40

Suverénní reprezentace Dánska U23 obsadila první tři fleky

V nominaci týmu ČR U23 trenéra Tomáš Konečného byli závodníci, kteří měli uspět na holandských větrných rovinách František Sisr a Ondřej Rybín z Dukly Praha, Daniel Turek (Cycling Academy), Josef Černý (CCC Sprandi Polkowice), Michal Schlegel (AWT-GreenWay) a Luděk Lichnovský (SKC Tufo Prostějov).

V pátek dopoledne se jela kratší etapa (122 km) z Kamperlandu do  Zierikzee, do koncovky se podařilo jít dvěma závodníkům. Dánovi Kraghovi Sorenu Andersenovi a Belgičanovi Daanovi Mynhgerovi. Vyhrál nakonec Dán, třicítku závodníků zbytku pelotonu přivedl Brit Owain Doull. Pátý dojel Slovák Erik Baška, klubově borec AWT Greenway, z našich byl v hlavní skupině Daniel Turek na 19. místě. Josef Černý byl 40. se ztrátou 17 vteřin. Další svěřenci Konečného už chytili přes čtyři minuty.

Večer se jela týmová časovka (24,8 km), kterou vyhráli časem 30:10 a průměrnou rychlostí 49,3 km/h Dánové. Češi dojeli na šestém místě se ztrátou 1:26 na Dány a průměrnou rychlostí 47,1 km/h.

V sobotu závod končil klasickou etapou z Goes do Goes dlouhou 177,2 km. Dosavadní dominanci ještě vyšperkovali výborní Dánové. Vyhrál Pedersen před krajanem Carbelem a Norem Hoelgaardem. Čtvrtý dojel celkový vítěz Andersen. Z Čechů dojel v etapě osmý František Sisr. Celkově byl nejlepší Daniel Turek na 22. místě se ztrátou 4:01, Josef Černý byl o dvě místa a šest vteřin za Turkem. František Sisr byl 37.
V hodnocení týmů byla Česká republika na 8. místě 10:18 za vítězným Dánskem.

Další závody čekají na ČR U23 v Polsku - Carpathian Couriers od 28. dubna do 3. května. Následovat bude domácí  Závod míru U23 na území České republiky (29. - 31. května),

Okolo Slovenska (10. - 14. června), mistrovství Evropy v estonském Tartu (5. - 9. srpna), vrcholný závod domácí sezóny Czech Cycling Tour (13. - 16. srpna) a pak samozřejmě světový šampionát všech kategorií, který hostí 19. - 27. září Richmond v USA.