Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...

Časovku vyhrál Polák Bodnar. Froome má čtvrtý titul na TOUR

Předposlední etapou Tour de France byla časovka v Marseille. Poláci si udělali z časovky malé mistrovství Polska. Vyhrál ji Maciej Bodnar před Michalem Kwiatkowskim. Třetí byl Chris Froome, která si posichroval celkový triumf.

22.07.2017 / 17:38

Vítěz 20. etapy Maciej Bodnar

Časovka měla 22,5 km, v polovině nepříjemný krátky, ale strmý kopec a cíl na stadionu Olympiqu Marseille. Dlouho vedl Američan Taylor Phinney, ale pak ho překonal Maciej Bodnar v čase 28:15 a nepřekonal ho ani mistr světa Tony Martin, který ztratil 14 sekund. Velký polský souboj pak vyhrál Bodnar, Kwiatkowski zaostal 1 sekundu. Jedeen z favoritů Primož Roglič měl potíže v kopci, kde musel z kola a ztratil tak naděje na podium.

Michal Kwiatkowski zaostal za Bodnarem o jedinou vteřinu

Zdeňka Štybara dojel sice na trati Tony Martin, ale i tak zaje rodák ze Stříbra velmi dobrý čas, na pomezí třetí destíky. Roman Kreuziger zajel čas 30:57 a skončil za Štybarem v páté desítce.

Froome byl v časovce 3. Celkový triumf mu nikdo nevezme...

Hlavní favorité boje o celkové pořadí Uran, Bardet a Froome si to rozdali na férovku v časovce. Na prvním mezičase byl Uran 14., Bardet ztratil už na prvním mezičase na Urana 19 sekund. Froome ztratil jen 2 sekundy na Kwiatkowského a na prvním mezičase najel na Urana 24 a na Bardeta 44 vteřin. Na druhém mezičase na kopci  byl Uran 7., na Bardeta držel náskok, narostl už na minutu, francouzské naděje zhasly. Naopak Froome jel skvěle, i když na druhém mezičase také ztratil a na Kwiatkowského měl manko 10 vteřin. Naopak Bardet se mohl obávat ataku Landy, který zajel časovku velmi dobře a Barde uhájil třetí místo doslova o setiny. Uran skončil v časovce osmý, i když v závěru ještě málem napálil do bariéry. Froome dojel třetí v časovce a zajistil si čtvrtý triumf na Tour de France.