Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page

Brabantský šíp v šíléném tempu vyhrál Ben Hermans z BMC

Předskokanem nedělního Amstel Gold Race byl včerejší Brabantský šíp, v akci byl také český jezdec Petr Vakoč z Etixx – Quick Step. Výhru si však připsal BMC Racing Team.

16.04.2015 / 11:09

Ben Hermans zvládl udržet svůj náskok až do cíle

205 kilometrů dlouhá belgická klasika byla také přípravou na další důležitý víkendový závod, Amstel Gold Race.

Pro vítězství si dojel Ben Hermans, obvykle domestik BMC, osamocen, čtrnáctičlenná skupina pronásledovatelů se sice dotahovala, již slavícího Hermanse však o dvě vteřiny nedostihla.

Belgická klasika nabídla hned šestadvacet krátkých stoupání, která vybízela k četným nástupům a únikům. Hlavní skupina se postupně dostávala do problémů a Hermanse v posledním úniku už sjet nedokázala. Osmadvacetiletý Belgičan se z výhry radoval po čtyřech letech.

Dvakrát nastupoval i český mladík Petr Vakoč, který cítil na Brabantském šípu dobrou výkonnost. Do cíle dojel se ztrátou tří minut na 61. místě.

Petr Vakoč (úplně vpravo) během Brabantského šípu

"Závodilo se hned od začátku. V podstatě to trvalo nějakých 60-70 kilometrů, než se vůbec odpojila skupinka. Do té doby se jelo šílené tempo. Pak se trochu zvolnilo, ale jak se najelo na cílové okruhy, začalo všechno od znova. Navíc bylo docela velké teplo, takže jsme měli podmínky ještě o něco ztížené," popisoval závod na svém webu Petr Vakoč, který už vyhlíží nedělní boj na nizozemských silnicích.

"Ačkoliv se nedostavily výsledky, vím, že výkonnost moje i kluků je velmi dobrá. Už se nemůžu dočkat Amstelu v neděli, rád bych tam byl aktivní jako dnes, ale to bych předbíhal. Uvidíme, jak se vyspím a jak se bude závod vyvíjet. Konkurence bude nesmírně nabitá."

To lze jen potvrdit. Předběžná startovka Amstel Gold Race, závodu se 34 stoupáními a celkovým převýšením přes 4000 metrů, vypovídá o účasti Nibaliho, Valverdeho, Rodrigueze, Ruie Costy, Kwiatkowského a dalších. Spolulídrem Tinkoff-Saxo bude vítěz z roku 2013, Roman Kreuziger.